BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Per 700 tūkstančių litų – norintiems patentuoti išradimus

Data

2010 12 16

Įvertinimas
0

Asmenims, norintiems apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, ūkio ministro Dainiaus Kreivio įsakymu skirta 718 tūkst. litų parama patentavimo išlaidoms padengti. Šiais metais parama patentavimui tarptautiniu mastu skirta 43 projektams.

Parama skiriama Europos patento ir Patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį gavimo išlaidoms apmokėti. Finansuojama 95 proc. tinkamų išlaidų. Kad būtų patogiau, išradėjai paramą gauna jiems priimtinu vienu iš trijų siūlomų būdų, t. y. išlaidas apmokant avansu, apmokant pateiktas sąskaitas ar kompensuojant anksčiau patirtas išlaidas.

Pasak ūkio viceministro Mindaugo Petrausko, siekiant sėkmingai konkuruoti globaliu mastu, Lietuvai yra būtina užtikrinti tarptautinę kuriamos intelektinės nuosavybės apsaugą. Patentavimas tarptautiniu mastu yra sudėtingas ir brangus procesas. Todėl Ūkio ministerija siekdama sumažinti patentavimo sąnaudas Lietuvos išradėjams, teikia paramą patentavimui.

„Džiaugiamės, kad nemažėja norinčių gauti paramą patentavimui aktyvumas. 2009 m. buvo paremtas 41 patentavimo projektas. Šiemet paramą skiriame 43 projektams“, – teigia M. Petrauskas.

Su paramos gavėjų sąrašu galima susipažinti Ūkio ministerijos tinkalapyje:

/uploads/documents/imported/lt/veikla/veiklos_sritys/pramone_ir_verslas/Paramos_teikimas/isakymai.php?clear_cache=Y.

Pareiškėjai, kuriems įsakymu skirta parama, kviečiami pasirašyti projektų veiklos finansavimo sutartis.