BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Per INVEGOS priemones verslą pasiekė 346 mln. Eur pagalbos – vien liepą paskirstyta apie 130 mln. Eur

Data

2020 08 07

Įvertinimas
0
bank-note-209104_960_720.jpg

Nuo vasario 1 d. per nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamas priemones verslą pasiekė 346 mln. eurų valstybės pagalbos lėšų. Daugiau nei trečdalis šios sumos paskirstyta liepos mėnesį. Daugiausiai lėšų verslą pasiekė per finansų tarpininkų teikiamas paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, valstybės lėšomis finansuojamas nuomos mokesčio ir palūkanų kompensacijas bei „Portfelines garantijas paskoloms 2“.

„Daugiausiai lėšų verslą pasiekė kompensuojant nuomos mokestį ir teikiant paskolas labiausiai nuo Covid-19 nukentėjusiems verslams. Reikia pažymėti, kad spartėja paraiškų vertinimo greitis. Vien liepą priimta daugiau kaip 3 tūkst. teigiamų sprendimų. Daugiausiai paraiškų liepą patvirtinta dėl paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, taip pat greičiau vertinamos paraiškos dėl dalinio nuomos kompensavimo – iš 1928 patvirtintų paraiškų, daugiau kaip tūkstantis teigiamų sprendimų buvo priimti liepą. Tokius rezultatus lemia tiek nusistovėjęs procesas, tiek finansinių tarpininkų ir INVEGOS specialistų kasdien įgyjama nauja patirtis. Tobulėti stengiamės ir toliau“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Sparčiau vykstantis paraiškų vertinimas turėjo teigiamos įtakos teikiant nuomos kompensacijas. Liepą fiksuotas itin ryškus šuolis – per mėnesį priimta teigiamų sprendimų suteikti subsidijų už 10 mln. Eur, t. y. du trečdaliai visų per šią priemonę paskirstytų lėšų.

Anot K. Motiejūno, ir toliau ieškoma sprendimų, kaip dar labiau supaprastinti paraiškų teikimo ir vertinimo procesą, kad jis taptų aiškesnis ir patogesnis verslui, taupytų laiką bei priemonės administravimui reikalingus resursus.

Dar 20 mln. Eur liepos mėn. panaudoti per valstybės lėšomis teikiamas „Portfelines garantijas paskoloms 2“. Pasinaudodamos jomis, įmonės gali lengviau gauti naujas apyvartines paskolas įmonės likvidumui užtikrinti arba pertvarkyti jau turimas paskolas. Iš viso per šią priemonę paskirstyta 42,67 mln. Eur.

Palūkanų kompensacijoms liepos mėn. panaudota apie 3 mln. Eur, o iš viso per šią priemonę paskirstyta 13,26 mln. Eur. INVEGA primena, kad įmonės ir verslininkai gali naudotis tiek 100 proc. siekiančiomis kompensacijomis, kurios taikomos tuo atveju, jeigu ekstremalios situacijos metu ne ilgiau kaip 6 mėn. buvo atidėti turimų paskolų ar lizingo mokėjimai, tiek ir ilgalaikėmis 95 proc. paskolų, nukreiptų į verslo plėtrą, palūkanų kompensacijomis.

Liepos mėn. su INVEGA sutartis pasirašiusios finansų institucijos panaudojo visą paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams biudžetą. Nuo priemonės starto iš viso suteiktos 3462 paskolos už 200 mln. Eur.

INVEGA vadovas taip pat atkreipia dėmesį, kad liepą keitėsi ir INVEGOS administruojamų valstybės pagalbos priemonių paketas.

„Šį mėnesį, atsižvelgdami į verslo poreikius, baigėme teikti Apmokėtinų sąskaitų paskolas ASAP, taip pat liepos 31 d. baigtos teikti ir paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Liepos viduryje INVEGOS administruojamų priemonių paketą papildė tikslinė turizmo sektoriui skirta pagalba – startavo paskolos kelionių organizatoriams bei apgyvendinimo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams ir garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui “, – sako K. Motiejūnas.

INVEGA primena, kad įvertinęs savo poreikius, verslas gali pasinaudoti keliomis jam priimtiniausiomis pagalbos priemonėmis. Svarbu sudėlioti prioritetus, kad, kreipiantis dėl finansavimo, būtų efektyviai išnaudojamos galimybės gauti maksimalią vienai įmonei numatytą bendrą valstybės lėšų sumą.

Naujausia informacija apie visas INVEGOS siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės finansavimą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Pagalba verslui COVID-19 krizės metu.