BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pirmą kartą Lietuvos verslo ir mokslo atstovai gali teikti paraiškas dalyvauti Europos kosmoso agentūros programose

Data

2014 11 03

Įvertinimas
0
EsparamaiStock_000017355862Small.jpg

Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo subjektus kviečia teikti paraiškas pagal pirmąjį Lietuvai skirtą kvietimą. Paraiškas galima teikti iki š. m. gruodžio 8 dienos. Pagal EKA programą per dvejus metus Lietuvos verslo ir mokslo atstovams gali būti finansuota projektų už 2 mln. eurų.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, kvietimas skelbiamas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą, kuris buvo pasirašytas šių metų spalio 7 d. Paryžiuje. Pagal šį susitarimą EKA periodiškai skelbs tik Lietuvos įmonėms ir mokslo institucijoms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose, kurios apima tokias sritis kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelį kitų.

„Skatiname šalies įmones ir mokslo atstovus aktyviai dalyvauti EKA programose. Tikimės, kad šis dalyvavimas iš esmės padės sprendžiant mokslinės kompetencijos ir spartesnio mokslo rezultatų komercinimo klausimus ir prisidės prie kosmoso pramonės sektoriaus Lietuvoje formavimo“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Norintys teikti paraišką dalyvauti EKA programose turi užsiregistruoti EKA svetainėje adresu  http://emits.sso.esa.int/emits/owa/emits.main. Svetainėje taip pat galima susipažinti su visomis paraiškų teikimo sąlygomis, sutarties sąlygomis, dažniausiai užduodamais klausimais.

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti projektų pasiūlymus pagal nurodytas sritis. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami ir geriausiai įvertinti projektai finansuojami.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas gali teikti šiose srityse:
•    Su skrydžių technine įranga susijusi veikla, aktuali EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų).
•    EKA aktuali mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikla (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų).
•    Su kosmoso technologijomis susijusios taikmenos, produktai ir paslaugos, kurioms kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų).
•    Parengiamoji veikla (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalinga su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 100 tūkst. eurų).
•    Visuomenės švietimo ir edukacijos veikla, susijusi su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

EKA yra tarpvyriausybinė organizacija, kurios tikslas – formuoti Europos gebėjimus kosmoso srityje užtikrinant, kad investicijos į šią sritį praverstų Europos ir pasaulio piliečiams. EKA vienija 20 Europos valstybių.