BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pirmasis Pagalbos verslui fondo sandoris – 7 mln. eurų investicija į bioenergetikos įmonę

Data

2020 12 22

Įvertinimas
0
3614_a94b4015f322fcdedb7ba50222460d59.jpg

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF) sudarė pirmąjį sandorį – 7 milijonų eurų finansavimą mišriais instrumentais skyrė UAB „Enerstena“, kuri projektuoja, gamina ir įrenginėja biomasės katilines. Pagalbos sulaukusi įmonė finansavimą panaudos dėl COVID-19 pandemijos sustabdytų projektų pabaigimui, išmokės vėluojančius atlyginimus darbuotojams, padengs reikšmingą dalį vėluojančių skolų tiekėjams, sumokės mokesčius Lietuvoje ir užsienyje.

„Pirmoji Fondo pagalbos sulaukė ypač stipriai pandemijos paveikta atsinaujinančios energijos srityje veikianti bendrovė. Sunkumų patiriančiai „Enerstenai“ padėsime išlaikyti darbo vietas daugiau kaip 200 žmonių, išsaugosime Lietuvoje veikiančią perspektyvią, ekspertinių žinių sukaupusią įmonę, savo mokslinių tyrimų centre kuriančią ir tobulinančią bioenergetikos technologijas“, – komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

PVF bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

„Pagalbos verslui fondo investicija mums gyvybiškai svarbi, nes galėsime išsaugoti kelių šimtų mokslininkų ir kitų aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų darbo vietas, tęsti inovatyvią, automatizuotą energijos gamybą iš atsinaujinančio energijos šaltinio – biokuro, ir savo turima technologija padėti Europai iki 2050 metų tapti CO2 į aplinką neišmetančiu kontinentu“, – kalbėjo UAB „Enerstena“ direktorius Virginijus Ramanauskas.

Daugumą projektų „Enerstena“ vykdo užsienio šalyse, jie yra ilgalaikiai, besitęsiantys metus ar dvejus. Susidūrusi su pandemija, bendrovė tęsė darbus, tačiau praėjus pusmečiui iššūkiai tapo nepakeliami. Dėl neužtikrintumo rinkoje, vykdomų projektų perkėlimo ir naujų projektų atidėjimo bei ribojimo išvykti į užsienio šalis susidarė skolos darbuotojams, tiekėjams ir mokesčių rinkėjams, todėl be PVF investicijos „Enerstena“ negalėtų tęsti veiklos.