BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Plečiamas „Spiečių“ tinklas – pradedančiajam verslui bendradarbystės centrus planuojama įkurti dar 6 savivaldybėse

Data

2020 09 25

Įvertinimas
0
achievement-3385068_960_720.jpg

Siekiant skatinti verslumą regionuose, Lietuvoje ketinama įsteigti dar 6 bendradarbystės centrus „Spiečius“. Bendradarbystės centrų veiklą visoje Lietuvoje kuruojanti verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ paskelbė savivaldybių, norinčių steigti tokius bendradarbystės centrus, atranką.

„Šiuo metu „Spiečiai“ sėkmingai veikia jau 7 miestuose, o tokie centrai yra viena sėkmingiausių šiuo metu valstybės taikomų priemonių smulkiajam verslui regionuose skatinti. Įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, numatoma išplėsti šių centrų tinklą ir įkurti juos dar šešiose savivaldybėse“, -  sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Dainos Kleponės, „Verslios Lietuvos“ generalinės direktorės, teigimu, „Spiečiai“ yra pasiteisinęs verslumo skatinimo regionuose modelis tiek dėl savo formos, tiek turinio. „Tai nėra vien ik nemokama darbo vieta moderniame bendradarbystės centre. Tai bendruomenė, verslo įgūdžių ugdymas ir labai vertingos konsultacijos bei mentorių pagalba. Bendradarbystės centrų „Spiečius“ plėtra  nėra savitikslis procesas – ši DNR priemonė prisidės prie labai svarbaus tikslo: verslumo plėtros regionuose, jų ekonomikos skatinimo, išgyvenus ar dar išgyvenant COVID-19 sukeltas pasekmes, verslų augimo ir pridėtinės vertės kūrimo Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“, – pažymi D. Kleponė.

Atrankos kriterijai savivaldybėms, norinčioms steigti „Spiečius“, skelbiami „Verslios Lietuvos“ interneto svetainėje www.verslilietuva.lt. Paraiškos priimamos iki 2020 m. lapkričio 3 dienos.

Planuojama, kad iš Ateities ekonomikos DNR plano bus skiriamos lėšos šiems centrams įrengti savivaldybių suteiktose patalpose, joms išlaikyti, centrams valdyti ir visam paslaugų paketui finansuoti iki 2021 m. pabaigos. Vėliau šių centrų išlaikymą ir tolesnį vystymą iš „Verslios Lietuvos“ perims pačios savivaldybės.

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ šiuo metu veikia Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje ir Kėdainiuose. Čia pradedantieji verslininkai gali ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir verslo konsultacijas, mentorių paslaugas. Be verslumo skatinimo ir plėtros paslaugų, tokių kaip konsultacijos, mentorystė, verslo įgūdžių ugdymas ir informaciniai renginiai, „Spiečiaus“ rezidentai turi galimybę dirbti komandoje su kitų sričių verslininkais, tarpusavyje dalintis patirtimi ir drauge kurti naujus verslus.

Pirmasis „Spiečius“ Lietuvoje buvo įkurtas 2016 metais Alytuje, tais pačiais metais atidarytas ir Šiauliuose. Pasiteisinus bendradarbystės centrų koncepcijai, 2018 metais jie buvo atidaryti Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje, o 2019 metais įkurti Kėdainiuose ir Marijampolėje.

Iš viso per 2019 metus Lietuvoje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“ rezidavo 144 pradedantieji ir smulkieji verslininkai, iš viso šiuose centruose teikiamomis verslumo pradžios ir plėtros paslaugomis (tam skirtais informaciniais renginiais ir mokymais) pernai pasinaudojo beveik 3000 Lietuvos regionuose veikiančių verslininkų. „Verslios Lietuvos“ duomenimis, 2019 m. bendradarbystės centrų „Spiečius“ rezidentų apyvarta vidutiniškai augo 64 proc., 20 proc. verslų pradėjo eksportuoti, o 10 proc. jų įkūrėjų yra į Lietuvos regionus sugrįžę emigrantai.