BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pradėtos diskusijos dėl naujų turizmo prioritetinių krypčių

Data

2020 08 18

Įvertinimas
0
beach-429749_960_720.jpg

Šiandien Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva kartu su turizmo sektoriaus atstovais pradėtos diskusijos dėl galimų turizmo sektoriaus prioritetų ateinantiems 10 metų. 

„Šiais metais baigia galioti Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 metų programa, kurioje nustatyti valstybės turizmo plėtros iki 2020 m. tikslai, uždaviniai ir prioritetai. Tad šiandien pradedamos diskusijos, siekiant išgryninti ateinančio dešimtmečio strategines turizmo sektoriaus kryptis, kuriose bus numatyta plėtoti prioritetinius turizmo produktus tam sutelkiant visas pokyčiams reikalingas investicijas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Diskusijos metu nutarta, kad turizmo sektoriaus asociacijos ir kitos organizacijos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pateiks po 3 prioritetines kryptis, iš kurių bus siekiama išgryninti pačias svarbiausias. Į jas numatoma koncentruotis ateinančius metus.

Turizmo sektoriaus prioritetai bus numatyti Vyriausybės rengiamame 2021–2030 metų nacionaliniame pažangos plane (NPP) – pagrindiniame strateginiame dokumente, kuriame planuojami esminiai pokyčiai, būtini šalies pažangai užtikrinti ateinantį dešimtmetį. 

Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 metų programoje buvo išskirti prioritetiniai turizmo plėtros regionai, apimantys savivaldybių teritorijose esančius patraukliausius turistinius objektus (Vilniaus, pajūrio, Nemuno žemupio, Pietų Dzūkijos, Rytų Aukštaitijos ir Žemaitijos aukštumų). Šiose teritorijose buvo numatyta skatinti ir plėtoti prioritetinius turizmo produktus: kultūrinio turizmo, verslo turizmo, sveikatos turizmo ir žaliojo (ekologinio) turizmo viešąją ir privačiąją infrastruktūrą.