BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Prasidėjo Baltijos jūros regiono turizmo forumas

Data

2020 11 10

Įvertinimas
0
ahlbeck-1542566_1280.jpg

Lapkričio 10 d. prasidėjo 13-asis Baltijos jūros regiono turizmo forumas (BJTF). Tai vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai renginių. Keturias dienas vyksiančiame forume bus aptarta esama turizmo padėtis Baltijos jūros regione, galimi veiksmai ir iniciatyvos įveikiant nenumatytus sunkumus, darniojo, išmaniojo ir vietinio turizmo svarba ir kitos temos.  

Viena forumo diena skirta aukšto lygio susitikimui. Jame bus diskutuojama apie numatomas priemones, kuriomis planuojama siekti turizmo atsigavimo ir stabilesnės sektoriaus ateities. Forumo metu taip pat vyks pirmieji Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuoti  Baltijos jūros regiono šalių darniojo turizmo konkurso apdovanojimai.

„COVID-19 pakirstas turizmo sektorius susiduria su nenumatytais išbandymais, todėl labai svarbu aptarti  su pandemija susijusius aktualiausius šiandienos klausimus. Jaučiamės atsakingi už mūsų regiono ir visos Europos ateitį, todėl skatiname skaitmeninti turizmo sritį, diegti inovacijas, kurti išskirtinius turizmo pasiūlymus ir tarpusavyje dalytis geriausia patirtimi. Lietuva, kaip ir kitos šalys, ėmėsi įvairių priemonių turizmo sektoriaus likvidumui užtikrinti ir jo atsigavimui skatinti. Šias metais tam skirta beveik 50 mln. eurų. Tokia pati suma Ateities ekonomikos DNR plane numatyta turizmui ateinančiais metais. Tikiu, kad šis forumas sustiprins Baltijos jūros regiono šalių tarpusavio ryšius, padės glaudžiau bendradarbiauti ir svariai prisidės prie  saugumo, stabilumo ir klestėjimo išsaugojimo regione ir visoje Europoje“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pirmą kartą nuotoliniu būdu surengtame Baltijos jūros regiono turizmo forume dalyvauja per 200 regiono turizmo visuomenės atstovų iš 11 valstybių.

Forume diskutuos ir pranešimus skaitys Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos, Europos Komisijos, Europos kelionių komisijos ir Baltijos jūros valstybių tarybos vadovai.

Pagrindinių forumo diskusijų ir pranešimų temos: COVID-19 poveikis regiono turizmo sektoriui, naujos turizmo kryptys ir tendencijos, nauji šios srities verslo modeliai, skaitmeninimo, inovacijų turizmo srityje ir išmaniojo turizmo tendencijos. Taip pat numatoma aptarti jaunosios kartos keliavimo būdus ir poreikius bei kitas temas.

Pasaulinė turizmo rinka yra viena labiausiai nukentėjusių vartotojų prekių ir paslaugų rinkų nuo COVID-19 pandemijos. Numatoma, kad tarptautinių kelionių skaičius šiais metais sumažės 60 proc., o dėl įsigaliojusių naujų apribojimų kritimas gali būti ir dar didesnis.

Baltijos jūros valstybių taryba yra tarpvalstybinis regioninis politinis forumas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti integracinius procesus ir užmegzti glaudesnius ryšius regione. Šiandien tarybos veikla aprėpia visas tarpvyriausybinio bendradarbiavimo Baltijos jūros regione sritis, išskyrus karinę gynybą. Tarybai priklauso vienuolika šalių: Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija. Lietuva iki kitų metų vidurio pirmininkauja Baltijos jūros valstybių tarybai. Šis forumas yra vienas pirmininkavimo valstybių tarybai renginių, o turizmas paskelbtas pirmininkavimo prioritetu.

Išsami forumo programa ir daugiau informacijos pateikiama: https://bstc.eu/bstf/13th-bstf.