BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pritarta skaidresniam valstybės valdomų įmonių valdybų narių atrankos procesui

Data

2017 03 15

Įvertinimas
0
viesiejipirkimaiiStock_000016005043Small.jpg

Šiandien Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtiems teisės aktų pakeitimams, kurie patobulins kandidatų į valstybės valdomų įmonių stebėtojų tarybų ar valdybų narius atrankos procedūras. Pagal patvirtintą tvarką valstybės valdomų įmonių valdybas turės sudaryti ne mažiau kaip pusė nepriklausomų narių, kurie bus renkami skaidriai, įvertinus kandidatų profesionalumą.

Pakeitimuose numatyta, kad kandidatų atrankos procese galės dalyvauti personalo atrankos agentūros, taip pat kad valstybės valdomų įmonių valdybos ar tarybos nariu negalės būti paskirtas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas. 

„Mūsų tikslas – kad valstybės valdomų įmonių valdybos veiktų efektyviai ir būtų nepriklausomos nuo politinės įtakos. Be to, tai svarbus žingsnis siekiant užtikrinti profesionalesnį šių įmonių valdymą ir įgyvendinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas Lietuvai dėl valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimo. Sėkmingai įgyvendinusi rekomendacijas, Lietuva įgyja daugiau galimybių tapti EBPO nare, taip pat tobulinamas valstybės valdomų įmonių valdymas ir diegiami tarptautiniu mastu pripažinti gerosios valdysenos principai“, – sako ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pradėti stojimo į EBPO procesą Lietuva buvo pakviesta 2015 m. birželį, o visateise EBPO nare siekia tapti 2018 metais. Dėl griežtų reikalavimų EBPO narėmis gali tapti tik itin stiprios ekonomiškai, skaidrios ir inovatyvios valstybės. Valstybės valdomų įmonių reforma – vienas svarbiausių uždavinių, kurį Lietuva turi įvykdyti siekdama narystės EBPO.

Šiuo metu EBPO iš viso vienija 35 šalis. Svarbiausi EBPO tikslai − remti ekonomikos augimą, skatinti užimtumą, gerinti gyvenimo lygį, palaikyti finansinį stabilumą, padėti kitų šalių ekonomikos vystymuisi, prisidėti prie pasaulinės prekybos plėtojimo. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.