BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Programa „Kurk Lietuvai“ plečiasi į Lietuvos savivaldybes ir atsiveria Lietuvos universitetų absolventams

Data

2014 09 04

Įvertinimas
0
versloaplinkaiStock_000006849420XSmall.jpg

2012 m. Ūkio ministerijos ir jai pavaldžių VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Versli Lietuva“ inicijuota ir sėkmingai veikianti Jaunųjų profesionalų programa (JPP) „Kurk Lietuvai“ iki šiol skatino užsienyje mokslus baigusius jaunuolius grįžti į Lietuvą ir įgytas žinias bei patirtį panaudoti Lietuvos viešojo sektoriaus tobulinimui. Šiandien startuoja atranka į „Kurk Lietuvai“ regionų programą: projektas plečiasi į Lietuvos savivaldybes, o dalyvauti programoje galės ir Lietuvos universitetų absolventai.

„JPP „Kurk Lietuvai“ tikslas – įdarbinti jaunimo žinias, siekiant konkurencingumo didinimo, verslumo skatinimo, investicinės aplinkos ir šalies įvaizdžio gerinimo. Kiekvienais metais dėl galimybės dalyvauti projekte konkuruoja apie 150 jaunuolių, 20 iš jų metus dirba viešajame sektoriuje pritaikydami įgytas žinias. Programos sėkmė paskatino plėsti „Kurk Lietuvai“ į šalies regionus. 16 programos dalyvių rudenį poromis pasklis po skirtingus Lietuvos miestus ir miestelius, kuriuose kas 5 mėnesius rotuos į skirtingas savivaldybes ir spręs savivaldybėms aktualius konkurencingumo, verslumo, investicinės aplinkos ir įvaizdžio gerinimo klausimus“, - sako Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Pasak Vyriausybės kanclerio, programos dalyviai ne kartą įrodė, kad jaunų žmonių žinios ir energija gali duoti labai daug naudos viešajam sektoriui: „Įgyvendinta daugybė projektų, kuriančių modernią Lietuvą. Džiaugiuosi, kad nuo šiol šios programos naudą galės pajusti ir šalies regionai. Aktyvaus jaunimo iniciatyvos juose gali iš tiesų pakeisti gyvenimą.“

Tarp „Kurk Lietuvai“ dalyvių sėkmingai įgyvendintų ir toliau tęsiamų projektų yra ir nuo 2015/2016 m. Lietuvoje pradėsianti veikti plastikinės ir skardinės taros supirkimo sistema, Lietuvos rajonų bibliotekose pradėtos organizuoti e-paskaitos, kurias šiuo metu tęsia M. Mažvydo biblioteka, JPP dalyvių teiktų įstatymų pataisų dėka, nuo šiol 16 -29 metų jaunuoliai galės neprarasdami socialinių garantijų atlikti neapmokamas praktikas sudarydami dvišales sutartis su darbdaviu ir daugybė kitų.

„Pastarųjų metų „Kurk Lietuvai“ patirtis parodė, kad naujų, drąsių ir laisvų idėjų reikia ne tik nacionalinėms viešojo sektoriaus institucijoms, joms pasirengusios ir Lietuvos savivaldybės. Kartu siekiame ne tik prisidėti prie išvykusių jaunųjų talentų pritraukimo, bet paskatinti pasilikti Lietuvoje mokslus baigusius jaunuolius, todėl programa turėjo plėstis, – teigia programą inicijavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Arvydas Arnašius. – Matome, kad savivaldybės šios plėtros tikrai laukė – norą prisijungti išreiškė jau 20 savivaldybių, kuriose programos dalyviai galės įgyvendinti tokius projektus kaip jaunimo verslumo skatinimas, užimtumo didinimas, verslo ir švietimo įmonių bendradarbiavimas, urbanistiniai projektai. Savivaldybės tikrai labai iniciatyvios – yra net planuojančių tapti pirmuoju išmaniuoju miestu Lietuvoje. Kita vertus, pirmą kartą „Kurk Lietuvai“ dalyvių darbai bus taip arti žmonių gyvenimo ir pirmą kartą jie galės pakeisti taip daug.“

Nuo 2012 m. pradėjusios veikti JPP „Kurk Lietuvai“ tikslas – pakviesti užsienyje mokslus baigusius lietuvius vienerius metus prisidėti prie įvairių projektų Lietuvos Respublikos ministerijose, Vyriausybės kanceliarija, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“ ir kitose viešojo sektoriaus institucijose įgyvendinimo. JPP „Kurk Lietuvai“ padeda surasti ir į valstybės institucijų gretas įtraukti talentingus, kūrybingus ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Be to, kad užsienyje gyvenančių jaunuolių įtraukimas į valstybės institucijų ir įstaigų veiklą padeda jaunuoliams sklandžiau integruotis į Lietuvos darbo rinką, ši programa padeda formuoti ir teigiamą šalies įvaizdį.

Ūkio ministerija yra viena populiariausių institucijų, kurias renkasi programos dalyviai, atsižvelgdami į įgytas teorines ar praktines žinias. Iš 40 alumni – 17 įgyvendino projektus Ūkio ministerijoje. Jie įgyvendino tokius projektus kaip „Viešojo sektoriaus duomenų atvėrimas visuomenei“, „Mokslo ir Technologijų parkų veiklos efektyvinimas“, „Socialinis verslas – naujas problemų sprendimo būdas“,  „Verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvinimas: grįžtamojo ryšio modelis“,„Valstybės valdomų įmonių valdybų atrankos gairės“ ir daugelį kitų.

Tikimasi, kad rudenį startuosiantis projektas bus ne mažiau sėkmingas nei trečiąją laidą neseniai inauguravusi nacionalinė „Kurk Lietuvai“ programa ir taip pat bus tęsiamas. Pageidaujantys dalyvauti programoje gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką su konkrečiais pasiūlymais Lietuvos miestams gali siųsti iki rugsėjo 14 d. el.paštu [email protected] . Daugiau informacijos apie programą ir dalyvavimo sąlygas tel.: +370 5 219 4313.