BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Regionų verslo atstovai suskubo pasinaudoti ES investicijomis

Data

2019 03 05

Įvertinimas
0
building-1080592_960_720.jpg

Regionuose įsikūrusiam verslui skatinti skirta naujoji Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Regio potencialas LT“ sulaukė didžiulio susidomėjimo: prašoma finansavimo suma beveik dvigubai viršijo kvietimo sumą.  

„Į regiono verslus orientuota priemonė užtikrina, kad regionų įmonės galėtų gauti finansavimą plėtros projektams mažesniuose šalies miestuose, kur naujos darbo vietos ypač reikalingos. Paraiškų gausa įrodo šios priemonės svarbą siekiant, kad ekonomikos gyvybingumas būtų palaikomas ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose. Dėl to planuojama ieškoti galimybių dar daugiau ES lėšų perskirstyti būtent tiems regionams, kuriuose yra didžiausias tokių investicijų poreikis “, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. 

Pagal priemonės „Regio potencialas LT“ kvietimą, kuriam skirta 20,3 mln. eurų, gautos 186 paraiškos, kuriomis prašoma 35,6 mln. eurų finansavimo, o bendra projektų vertė siekia 71,2 mln. eurų. Pagal šią priemonę grąžinamos subsidijos būdu finansuojamas modernių gamybos technologijų diegimas ir gamybinių pastatų statyba ar rekonstrukcija regionuose.

Sulaukta paraiškų iš visų 10 Lietuvos apskričių. Daugiausia paraiškų pateikė Utenos apskrities įmonės – 28, o prašoma finansavimo suma siekia 5,6 mln. eurų. Antroje vietoje pagal paraiškų skaičių – Panevėžio apskritis, prašoma finansavimo suma 4,8 mln. eurų. Trečioje vietoje – Šiaulių apskritis, kurios įmonės pateikė 24 paraiškas, o prašoma finansavimo suma siekia 3,6 mln. eurų.

Apskritims lėšas lygiomis dalimis numatoma paskirstyti taip: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskritims, išskyrus Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybes, numatoma skirti 30 proc. (iki 6,1 mln. eurų). Kitoms penkioms apskritims (Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Utenos) – 70 proc. (iki 14,24 mln. eurų) priemonei numatytų lėšų.

Likusi nepaskirstyta lėšų suma ministro įsakymu gali būti perskirstyta toms apskritims, kuriose projektų konkurencija ir finansavimo poreikis yra didžiausi.