BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rusijos ir Baltarusijos įmones bus galima šalinti iš viešųjų pirkimų konkursų

Data

2022 03 02

Įvertinimas
2
FB_COVER-2.png

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skubiai parengtus pasiūlymus, pagal kuriuos iš Lietuvoje skelbiamų viešųjų pirkimų konkursų būtų galima pašalinti mūsų šaliai priešiškų valstybių įmones arba nutraukti su jomis jau sudarytas sutartis.

Siūloma, kad mobilizacijos, karo ar nepaprastosios padėties ir kitais Vyriausybės nustatytais atvejais šalies perkančiosios organizacijos galėtų atmesti pasiūlymą iš tiekėjų, kurie įvairiomis formomis yra susiję su Lietuvai priešiškomis valstybėmis arba siūlo prekes, pagamintas tose valstybėse. Be to, būtų sudaryta galimybė nutraukti jau pasirašytas sutartis.    

„Taip mes siekiame sustiprinti Lietuvos nacionalinio saugumo interesus ir sustabdyti galimą Lietuvai priešiškų valstybių bei jų verslų finansavimą. Siūlome, kad įstatymą Seimas svarstytų skubos tvarka“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Valstybių ar teritorijų, kurioms būtų galima pritaikyti tokias sankcijas, sąrašą tvirtins Vyriausybė.