BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rytoj vyks Gruzijos–Lietuvos tarpvyriausybinio ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis

Data

2015 11 04

Įvertinimas
0
PortretasSmall4195.jpg

Lapkričio 4–5 dienomis Vilniuje vieši Gruzijos Ministras Pirmininkas Iraklis Garibašvilis. Jis kartu su Lietuvos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi lapkričio 5 d. dalyvaus pirmojo Gruzijos–Lietuvos tarpvyriausybinio ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio atidaryme.

Posėdis įvyks lapkričio 5 d. 10 val. Ūkio ministerijoje, jame bus svarstomi būdai, kaip sparčiau plėtoti dvišalius ekonominius projektus. Posėdžiui pirmininkaus Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas ir Gruzijos ekonomikos ir tvariosios plėtros ministras Dimitris Kumsišvilis. Posėdyje taip pat dalyvaus Gruzijos žemės ūkio ministras Otaras Danelia, abiejų šalių valstybės institucijų atstovai.

Po posėdžio ūkio ministras E. Gustas ir Gruzijos ekonomikos ir tvariosios plėtros ministras D. Kumsišvilis pasirašys Komisijos 1-ojo posėdžio protokolą. Protokolas bus pasirašomas 12.50 val. Ūkio ministerijos 212 salėje. 

Pasak ūkio ministro E. Gusto, šiuo metu abiejų šalių ekonominė situacija yra palanki, siekiant plėtoti dvišalę prekybą ir aktyviau kooperuotis investiciniams projektams, todėl ketvirtadienį vyksiančiame komisijos posėdyje bus aptartos dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtros perspektyvos, komercinių ryšių plėtros kryptys, bus siekiama suaktyvinti tiesioginius ryšius tarp abiejų šalių verslininkų ir juos atstovaujančių asociacijų. Komisijos posėdžio metu taip pat bus svarstomos galimybės plėtoti dvišalius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, logistikos, transporto, alternatyviosios energijos ir informacinių technologijų projektus.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 m., palyginti su 2013 m., Lietuvos prekių eksportas į Gruzijos rinką augo 34,9 proc. ir siekė 37,6 mln. Eur. Analogiškai Gruzijos prekių importas į Lietuvą augo 12,3 proc. ir sudarė 17,1 mln. Eur. Prekybos mastai minėtu laikotarpiu išaugo 26,9 proc. ir sudarė 54,7 mln. Eur.

Siekiant stiprinti Lietuvos ir Gruzijos dvišalį bendradarbiavimą, šių metų birželį, Vyriausybės nutarimu buvo sudaryta Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos Lietuvos dalis, kurios pirmininku paskirtas Lietuvos ūkio ministras E. Gustas. Į komisijos Lietuvos dalies sudėtį įtraukti įvairių valstybės institucijų atstovai, Gruzijos ekonomikos ir darnios plėtros ministras D. Kumsišvili, yra Komisijos Gruzijos dalies pirmininkas.

Žiniasklaidai:

10 val. Ūkio ministerijos 212 salėje Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Butkevičius ir Gruzijos Ministras Pirmininkas I. Garibašvilis pasveikins pirmojo Gruzijos–Lietuvos tarpvyriausybinio ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio dalyvius.

12.50 val. Ūkio ministerijos 212 salėje ūkio ministras E. Gustas ir Gruzijos ekonomikos ir tvariosios plėtros ministras D. Kumsišvilis pasirašys Tarpvyriausybinės Lietuvos Respublikos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos 1-ojo posėdžio protokolą.