BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Sakartvele įgyvendintas lietuvių investicinis projektas

Data

2022 06 23

Įvertinimas
0
Gruzija.jpg

Į Sakartvelą oficialaus vizito išvykusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitikimuose su šios šalies valdžios institucijų, mokslo ir verslo atstovais aptarė platesnes prekybos, investicijų pritraukimo ir kitas bendradarbiavimo galimybes. Ji taip pat dalyvavo lietuvių investicinio projekto Tbilisyje atidaryme – į šį projektą buvo investuota daugiau kaip 10 mln. eurų.

„Šių metų kovą Sakartvelas oficialiai paprašė suteikti narystę Europos Sąjungoje, o Lietuva turi patirties, kaip įgyvendinti būtinas ekonomines reformas, europinius projektus ir plėtoti verslui palankią aplinką pritraukiant investicijų. Džiugu, kad abipusiai Lietuvos ir Sakartvelo ekonominiai santykiai nuolat auga, bet matome galimybių jiems suteikti dar didesnį postūmį“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė.  

Vienas bendradarbiavimo pavyzdžių yra sėkmingai užbaigtas investicinis projektas „Namai Vake“. Tai aukštos klasės segmento gyvenamasis kompleksas, kurį įgyvendino lietuviško kapitalo grupė „Baltic Investment Group“. Originalios architektūros lietuvių projektuotas inovatyvus, energetiškai efektyvus ir aplinkai palankus kompleksas pastatytas prestižiniame Tbilisio rajone. Bendra projekto investicijų suma siekia apie 10,4 mln. eurų.  

Vizito metu viceministrė taip pat susitiko su Sakartvelo ekonomikos ir tvarios plėtros viceministru, numatytas apsilankymas Inovacijų ir technologijų agentūroje bei susitikimas su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atstovybės vadovu šioje šalyje.  

Dvišalė Lietuvos prekyba su Sakartvelu 2021 metais sudarė 82,5 mln. eurų – trečdaliu daugiau nei 2020 metais. Tiesioginės Sakartvelo investicijos Lietuvoje siekė 7,8 mln. eurų, o Lietuvos į šią šalį – 4,85 mln. eurų. Mūsų verslas Sakartvele daugiausiai investavo į apdirbamąją gamybą, statybą, didmeninę ir mažmeninę prekybą.