BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Seimas svarstys naujus įstatymų projektus verslo sąlygoms gerinti 

Data

2023 03 14

Įvertinimas
0
verslas.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija antradienį Seimui svarstyti pateikė Metrologijos bei Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymų pakeitimus. Šiais pakeitimais siekiama lengvinti verslo sąlygas, apsaugoti vartotojus ir mažinti biurokratiją. 

„Neproporcingas profesijų reglamentavimas kuria dideles kliūtis teikiamoms paslaugoms. Mūsų siūlomas įstatymo projektas tobulina ir efektyvina šių profesinių kvalifikacijų pripažinimo procesą, kartu mažina biurokratinę naštą. Tokia sistema taikoma bent 10-yje pažangių ES valstybių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Anot jos, reglamentuojamų profesijų sąrašas atlieka tik informacinę funkciją, nes profesijoms keliamus reikalavimus nustato specialūs teisės aktai.

Siekiant išvengti neteisingų šio sąrašo interpretacijų siūloma iš viso atsisakyti teisės aktu tvirtinamo reglamentuojamų profesijų sąrašo.

Tokio sąrašo, kuris tvirtinamas teisės aktu, neturi tokios pažangios valstybės kaip Austrija, Estija, Liuksemburgas, Belgija, Prancūzija, Čekija, Olandija, Italija, Ispanija, Slovėnija.

Seimui pateikti svarstyti ir Metrologijos įstatymo pakeitimai, kuriais numatoma, kad Lietuvos metrologijos inspekcija galės atlikti sveriamų, skaičiuojamų, matuojamų ar dozuojamų prekių kiekio kontrolę ir kontrolinius pirkimus. Tai leis apsaugoti gyventojus ir verslą nuo netaisyklingo matavimo pasekmių. 

Iki šiol kontrolinius pirkimus gali atlikti Maisto ir veterinarijos, Vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Taip pat šiuo įstatymo projektu suvienodinami reikalavimai visoms paskirtosioms įstaigoms ir taip joms užtikrinamos konkurencingos sąlygos.  

Siekiant palengvinti verslo sąlygas, taip pat siūloma leisti baudos mokėjimą išdėstyti dalimis iki vienerių metų. Iki šiol buvo numatyta galimybė baudos mokėjimą atidėti metams.