BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Seimui teikiami projektai dėl įmonių pavadinimų rašymo užsienio kalba

Data

2021 06 09

Įvertinimas
0
keyboard.jpeg

Seimui rytoj bus pateikti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengti Civilinio kodekso ir Valstybinės kalbos įstatymo pakeitimai, kurie leistų Lietuvoje registruojamų įmonių pavadinimus sudaryti užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis. Šiems pasiūlymams gegužės pradžioje pritarė Vyriausybė. 

Šiuo metu bendrovių pavadinimuose lotyniški rašmenys leidžiami naudoti 21-oje iš 27-ių Europos Sąjungos šalių narių, tarp jų – ir kaimyninėse Latvijoje bei Estijoje. Tokia praktika taip pat galioja Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje. 

„Pavadinimai užsienio kalba yra aktualūs plačiam ratui įmonių, ypač toms, kurios vykdo tarptautinį verslą: paslaugas ar prekes eksportuojančioms įmonėms, startuoliams. Iki šiol teisę sudaryti pavadinimus užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis Lietuvoje galėjo tik įmonės, susijusios su užsienio juridiniu asmeniu. Šiuo metu didelė dalis šalies verslo veikia globalioje rinkoje, todėl šios dirbtinės kliūties pašalinimas pagaliau leistų Lietuvai priartėti prie kitų Europos Sąjungos valstybių, kuriose jau senai leidžiama įmonių pavadinimų registracija lotyniškais rašmenimis“,  – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Skaičiuojama, kad iki 2019 m. dėl galiojančių Civilinio kodekso ir Valstybinės kalbos įstatymo reikalavimų buvo atmetama apie 10 proc. teikiamų registruoti įmonių pavadinimų, todėl įmonės buvo priverstos registruotis užsienyje – taip mūsų valstybė prarado mokesčių, ekonominio potencialo. 

Todėl Seimo priimti įstatymų pakeitimai teigiamai atsilieptų verslo sąlygoms ir jo plėtrai, nes lotynų abėcėlės raidėmis sudaryti įmonių pavadinimai taptų lengviau suprantami ir atpažįstami. Taip būtų sudaromos geresnės Lietuvos įmonių konkurencingumo galimybės tarptautiniu mastu.