BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Sertifikuodamos produktus naujų rinkų ieškos 19 šalies įmonių

Data

2022 06 29

Įvertinimas
0
finance-g5b4eb2792_1920.jpg

Šalies įmonėms - paskata ieškoti naujų rinkų ar pakeisti rizikingąsias. Planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“ 19 įmonių skirtas 804 tūkst. eurų finansavimas.

„Ši priemonė ypač pasitarnaus toms įmonėms, kurios ieško galimybių plėsti ar perorientuoti savo eksporto geografiją. Be to, sertifikuodamas savo produktus įsitvirtinti užsienio rinkose lengviau galės ir tas verslas, kuris tik dabar  pradeda galvoti apie naujus kelius į užsienį“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Savo produkciją nusprendusioms sertifikuoti įmonėms skirtos nuo  9 tūkst. iki  74 tūkst. eurų dydžio negrąžinamosios subsidijos. Gautą finansavimą jos galės panaudoti sertifikuojant planuojamus eksportuoti produktus, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus.

12 finansavimą gavusių įmonių įsikūrę Vilniaus apskrityje, 4 - Kauno apskrityje, po vieną - Klaipėdos, Marijampolės ir Telšių apskrityse. Net 10 iš 19 finansavimą gavusių įmonių  šia priemone naudojasi pirmą kartą.   

Tarp sertifikuoti planuojamų produktų  - saulės moduliai, transporto valdymo sprendimų prietaisai ir įrenginiai, sveikatos priežiūrai skirti sprendimai, maisto papildai, trąšos, langai, durys  ir kt. 

Priemonę administruoja VšĮ „Inovacijų agentūra“.