BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Siekiama daugiau inovatyvių pirkimų: parengtos inovatyvių viešųjų pirkimų gairės

Data

2023 01 04

Įvertinimas
0
laptop.jpg

Siekiant Lietuvoje didinti inovatyvių viešųjų pirkimų mastą, parengtos inovatyvių viešųjų pirkimų gairės. Tikimasi, kad jos padės pirkimų vykdytojams ir paskatins juos vykdyti daugiau inovatyvių viešųjų pirkimų.

Šias rekomendacinio pobūdžio gaires Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) parengė kartu su Viešųjų pirkimų tarnybos ir Inovacijų agentūros ekspertais. Jose pateikta naujausia ir išsamiausia informacija apie inovatyvius viešuosius pirkimus, išsamiai nurodomi įprastų, ikiprekybinių ir inovatyvių viešųjų pirkimų skirtumai, taip pat pateikiami Lietuvoje vykdytų inovatyvių viešųjų pirkimų pavyzdžiai.

Be to, 2023 metais  planuojama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų pradėti teikti finansines paskatas pirkimų vykdytojams. Bus siekiama paskatinti pirkimų vykdytojus iki 2025 m. IV ketv. atlikti 100 inovatyvių viešųjų pirkimų.

Šiuo metu inovatyvių produktų įsigijimas vykdant viešuosius pirkimus Lietuvoje menkai paplitęs. Nors 2021 m. viešiesiems pirkimams Lietuvoje išleista daugiau kaip 5 500 milijonų eurų valstybės biudžeto lėšų, inovatyviems viešiesiems pirkimams išleista tik 1,1 milijono eurų ir tai sudarė tik 0,02 proc. nuo bendros per šį laikotarpį sudarytų sutarčių vertės. Inovatyvių viešųjų pirkimų dalis pastaruosius dešimt metų vos kartą siekė daugiau nei 1 proc. visų viešųjų pirkimų.

2021–2030 metų Nacionaliniame pažangos plane iškeltas tikslas nuosekliai didinti inovatyviems viešiesiems pirkimams skiriamų viešojo sektoriaus investicijų dalį, o 2030 m. inovatyvių viešųjų pirkimų dalis turi sudaryti 20 proc. visų viešųjų pirkimų.

Gaires rasite čia