BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Siekiama stiprinti Lietuvos ir Vokietijos ekonominius santykius

Data

2005 10 05

Įvertinimas
0

� iandien įvykusiame ūkio ministro Kęstu�?io Daukšio susitikime su Vokietijos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Volkeriu Heinsbergu (Volker Heinsberg) kalbėta apie dvišalius ekonominius santykius ir jų plėtrą.

K.Daukšys sakė, kad jį džiugina Vokietijos investuotojų iniciatyvos. "Neseniai teko pasveikinti Baltijos–Vokietijos investuotojų forumo dalyvius ir apie šimtą potencialių Vokietijos investuotojų, kurie domėjosi investicijomis į energetikos, aplinkosaugos ir kitas svarbias sritis. Tikiuosi, kad Vokietijos verslininkai gavo jiems rūpimą informaciją ir sugrįš investuoti," - sakė ūkio ministras.

Rytoj Ūkio ministerijoje lankysis Badeno–Viurtenbergo federalinės žemės ūkio ministras Ernstas Pfisteris (Ernst Pfister). Ministrą lydės apie 40 Vokietijos verslininkų delegacija. "Badeno–Viurtenbergo federalinė žemė yra vienas svarbiausių Vokietijos ekonomikos regionų, besiorientuojantis į smulkųjį ir vidutinį verslą, mašinų gamybą, technologijas", - sakė Vokietijos ambasadorius. Rytdienos susitikime tikimasi aptarti aukštųjų technologijų plėtros, ekonominio bendradarbiavimo klausimus.

Vokietijos investicijos Lietuvoje užima tre�?ią vietą pagal dydį. Vokietija yra viena iš ir nuolatinė Lietuvos užsienio prekybos partnerė. Per penkerių metų laikotarpį (nuo 2000 m.) Lietuvos prekybos su Vokietija apyvarta sudarė 13–15 proc. bendros Lietuvos prekybos apyvartos, iš jų prekių eksportas į Vokietiją – 10–15 proc., prekių importas iš Vokietijos – 15–17 proc.