BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Skelbiamas konkursas Nacionalinio akreditacijos biuro vadovo pareigoms

Data

2021 06 17

Įvertinimas
0
195459002_1208415679589430_993531810110067273_n.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą Nacionalinio akreditacijos biuro (NAB) direktoriaus pareigoms. Konkursą laimėjęs asmuo turės galimybę įgyvendinti svarbius šios įstaigos tikslus: vykdoma akreditacijos veikla didinti pasitikėjimą bandymais, tyrimais, sertifikuotais gaminiais ir paslaugomis, sudaryti palankesnes sąlygas verslui, mažinti barjerus ir kliūtis tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Pretendentai į šias pareigas dokumentus gali teikti iki birželio 30 dienos.

Akreditavimo veikla užtikrina, kad gaminiai, kuriems galioja laisvo prekių judėjimo ES režimas, atitinka aukštus visuomenės interesų ir ES bendrosios rinkos reikalavimus. Akreditacija yra paskutinis viešosios kontrolės lygmuo kokybės užtikrinimo grandinėje, kuria grindžiamas laisvas prekių judėjimas ES.

Akreditavimo paslaugų poreikis dėl naujų reglamentuojamų sričių, tarptautinės prekybos, globalios ekonomikos bei konkurencinės aplinkos tendencijų rinkoje nuolat auga (2010 m. NAB buvo akreditavęs 138 atitikties vertinimo įstaigas, o 2020 m. – 228), todėl Lietuvos nacionalinė akreditacijos įstaiga NAB atlieka vis svarbesnį vaidmenį tiek visuomenei, tiek verslui, tiek ES bendrajai rinkai.

NAB yra Europos akreditacijos organizacijos (EAO), vienijančios Europos nacionalines akreditacijos įstaigas, tikrasis narys. NAB nuo 1999 m. atstovauja Lietuvai šios organizacijos Laboratorijų, Sertifikacijos ir Kontrolės komitetuose, Daugiašalių susitarimų taryboje, dalyvauja jų ir kitų darbo grupių veikloje.

NAB taip pat yra Akreditavimo ir leidimus išduodančių įstaigų forumo (FALB) narys; Tarptautinės laboratorijų akreditacijos organizacijos (ILAC) tikrasis narys; Tarptautinio akreditavimo forumo (IAF) narys. Šios organizacijos veikia kaip kokybės ženklai, liudijantys atitiktį taikomiems reikalavimams ir standartams, bei remia pasaulinę prekybos sistemą, skatindami tarptautinį pasitikėjimą akredituotų atitikties vertinimo įstaigų veikla bei jų rezultatais.

NAB sėkmingai išlaiko aukštą teikiamų paslaugų lygį ir sulaukia tarptautinio pripažinimo. 2021 m. kovo 1–5 d. vykusio EAO atlikto NAB veiklos vertinimo metu buvo patvirtinta NAB akreditavimo veiklos atitiktis ES teisės aktams ir išlaikytas turimas EAO Daugiašalių pripažinimo susitarimų signataro statusas.

Į NAB direktoriaus pareigas gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę nei 3 metų vadovavimo patirtį. Pretendentai į šias pareigas privalo mokėti anglų kalbą ne mažesniu nei B2 lygiu, o jų bendrosios bei vadybinės ir lyderystės kompetencijos turi atitikti 5 lygį.

Pretendentai į NAB vadovo pareigas dokumentus gali teikti elektroniniu būdu (per VATIS Atrankos modulį). Išsamūs reikalavimai kandidatams ir darbo pobūdis aprašomi pareigybės aprašyme, kurį rasite adresu: https://eimin.lrv.lt/lt/skelbimai-1/konkursai.