BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Specializuotų skaitmeninių inovacijų centrų plėtrai – 18,3 mln. eurų

Data

2019 12 20

Įvertinimas
0

Siekdama paskatinti pramonės įmones investuoti į skaitmeninimą ir diegti naujas technologijas bei inovacijas, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia kvietimą teikti paraiškas Europos Sąjungos (ES) investicijoms gauti pagal priemonę „Skaitmeninių inovacijų centrai“. Planuojama, kad įgyvendinus priemonę šalyje bus išplėstas ir sustiprintas skaitmeninių inovacijų centrų tinklas, gebantis pasiūlyti aukštos kokybės inovatyvias skaitmeninimo paslaugas, galintis tapti visateisiu Europos skaitmeninių inovacinių centrų partneriu ir teikti pasaulinio lygio skaitmenines paslaugas Lietuvos verslui.

„Skaitmeninių inovacijų centrai, bendradarbiaudami ir dalydamiesi kompetencijomis, infrastruktūra su kitais Europos skaitmeninių inovacijų centrais, sudarys galimybes Lietuvos startuoliams ir tradicinei pramonei įvertinti naujų technologijų pranašumus, gauti ekspertinę pagalbą ir padės kurti aukštesnės pridėtinės vertės produktus. Šiuo tikslu bus paskirstyta 18,3 mln. eurų ES investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Pagal priemonę „Skaitmeninių inovacijų centrai“ galimi pareiškėjai yra skaitmeninių inovacijų centrai arba jų konsorciumai. Vienas iš svarbiausių kriterijų – pareiškėjas turi būti bent vieno Europos Komisijos kataloge registruoto skaitmeninių inovacijų centro, turinčio statusą „visiškai veikiantis“ (angl. fully operational), narys, eksploatuojantis skaitmeninių inovacijų centrą.

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 6 mln. eurų. Projekto įgyvendintojai ES investicijas galės panaudoti skaitmeninių inovacijų centro infrastruktūrai kurti (kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose), inovacijų konsultacijų ir inovacijų paramos paslaugoms.

Paraiškas galima teikti iki 2020 m. balandžio 16 d. Kvietimo dokumentai skelbiami interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt ir http://eimin.lrv.lt.

Lietuvoje šiuo metu yra registruoti ir veikia 13 skaitmeninių inovacijų centrų (SIC), kurių tikslas – padėti smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms tapti konkurencingesnėms tobulinant verslo ar gamybos procesus, taip pat produktus ir paslaugas pasitelkiant skaitmenines technologijas.