BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Startavo su Jungtinės Karalystės ir JAV universitetais įgyvendinama talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyva

Data

2022 09 26

Įvertinimas
0
people-g030e56632_1920.jpg

Startavo bendra Ekonomikos ir inovacijų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyva, kuria siekiama, kad Lietuvos universitetai kurtų daugiau strateginės partnerystės projektų su Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų universitetais informacinių technologijų ir gyvybės mokslų srityse.  

„Norime dirbti produktyviau ir sukurti aukštesnę vertę, uždirbti aukštesnius atlyginimus. Todėl privalome stiprinti aukštą pridėtinę vertę kuriančius informacinių technologijų ir gyvybės mokslų sektorius. Lietuvą pasirinkę užsienio investuotojai sako, kad talentų pasiūla yra esminė atėjimo į mūsų šalį sąlyga. Todėl naujų talentų parengimas ir pritraukimas į pažangius sektorius tampa kritiškai svarbus, o  šalies mokslo įstaigų vaidmuo čia yra vienas kertinių“, – pabrėžia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Pasak ministrės, iniciatyva siekiama absolventams suteikti dviejų įstaigų – Lietuvos ir Jungtinės Karalystės arba Lietuvos ir JAV – aukštųjų mokyklų diplomus informacinių technologijų (IT) ir gyvybės mokslų srityse. Tikimasi pritraukti talentingų jaunų žmonių iš užsienio studijoms ir tolesnei karjerai Lietuvoje, ypač – diasporos jaunimo, kitų studentų iš užsienio, įskaitant ES, Šiaurės Ameriką, Aziją. 

„Siekiame didinti aukštojo mokslo tarptautiškumą. Akademinių ryšių su užsienio universitetais stiprinimas, gabių užsienio studentų ir pažangių pokyčių studijų procese siekiančių dėstytojų pritraukimas į Lietuvą yra strateginis tiek Vyriausybės, tiek šalies aukštųjų mokyklų tikslas. Galimybė suteikti dviejų įstaigų diplomus leis glaudžiau bendradarbiauti su stipriais užsienio universitetais, padidins mūsų aukštojo mokslo patrauklumą užsienio studentams ir suteiks galimybes mūsų universitetams per šią partnerystę įgyti naujų žinių ir patirties pagal inovatyvias studijų programas. Tai prisidės ir prie geresnio Lietuvos universitetų įvaizdžio formavimo, žinomumo didinimo tarptautinėje aukštojo mokslo arenoje“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Susidomėjimą šia iniciatyva išreiškė ir verslo asociacijos, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) gyvybės mokslo srityse dirbančios įmonės, Lietuvos biotechnologijų asociacijos ir skaitmeninių technologijų sektoriaus (digitech) asociacijos INFOBALT nariai. 

„Galutinis tikslas – ne tik pritraukti daugiau talentingo jaunimo į informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų sritis, bet kartu su verslu ir aukštosiomis mokyklomis motyvuoti jį pasirinkti dirbti Lietuvoje jau veikiančiose ar investuojančiose įmonėse, prisidėti kuriant aukštos pridėtinės vertės ekonomiką“, – sako A. Armonaitė.  

Devynių Lietuvos aukštųjų mokyklų, tarp kurių Vilniaus universitetas, „Vilnius Tech“, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, pasiūlymus svarsto daugiau nei 20 Jungtinės Karalystės universitetų, tarp kurių yra „Russel“ grupės asociacijai priklausantys Šventojo Andriejaus, Glazgo, Dandi, Liverpulio universitetai, taip pat kiti britų universitetai, tokie kaip Goldsmito, Linkolno ir kiti.  

Rugsėjo mėnesį Jungtinės Karalystės ir JAV universitetams „Cormack Consultancy Group“ jau pateikė 25-is Lietuvos aukštųjų mokyklų pasiūlymus pagal strateginės partnerystės programas. Tikimasi, kad metų pabaigoje bus pasirašyti ne mažiau kaip 5 susitarimo memorandumai dėl dvigubų programų tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ar JAV universitetų IT ir gyvybės mokslų srityse.  

Bus siekiama sudaryti galimybę šių sričių studentams pagal Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų susitarimą bendru kreditų įskaitymo būdu išduoti Lietuvos aukštosios mokyklos kvalifikaciją ir užsienio šalies aukštosios mokyklos kvalifikaciją suteikiantį diplomą. 

Šiuo metu Lietuva pritraukia mažiau užsienio studentų nei kitos ES valstybės narės.