BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Startuoja garantijų priemonė nuo karo nukentėjusiems Lietuvos verslams

Data

2022 06 09

Įvertinimas
0
ukraine-g9338ca1ca_1920.jpg

Lietuvos verslai, kurių veikla nukentėjo nuo karo Ukrainoje, jau gali kreiptis į finansų įstaigas, kurios yra sudariusios bendradarbiavimo sutartis su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), dėl apyvartinių ir investicinių paskolų bei lizingo sandorių sudarymo, už kuriuos bus suteiktos individualios pagalbos garantijos.  

 

„Esame vieni pirmųjų Europoje, kurie sureagavo į sudėtingą verslo situaciją, kilusią dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą, ir jau startuojame su pagalbos priemone, kuri padės mūsų šalies nukentėjusiems verslams lengviau gauti paskolas investicijoms ar apyvartinėms lėšoms bei sudaryti lizingo sandorius su valstybės garantija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

 

Paskolos, lizingo sandoriai su INVEGOS garantija bus teikiamos įmonėms, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės. Taip pat verslams, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. sudarė ne mažiau kaip 3 procentus įmonės išlaidų.  

 

Garantijos būtų teikiamos iki 2022 m. pabaigos. Garantijų investicinėms paskoloms ir lizingo sandoriams terminas bus ne ilgesnis kaip 72 mėnesiai, o apyvartinėms paskoloms – 36 mėnesiai.  

 

Didžiausia galima garantuojamos paskolos ar lizingo sandorio suma vienam gavėjui – 15 proc. gavėjo vidutinės metinės apyvartos per paskutinius trejus metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių, ėjusių prieš paraiškos pateikimo mėnesį.

 

Su priemonės sąlygomis galima susipažinti čia.