BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Stiprinama komanda valstybės IT projektams įgyvendinti

Data

2022 06 08

Įvertinimas
1
office-g0d909f144_1920.jpg

Siekiant sustiprinti valstybinio sektoriaus kompetencijas, reikalingas IT projektams planuoti ir įgyvendinti bei jų kokybei viešajame sektoriuje užtikrinti, Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) plečia veiklos pobūdį – atnaujino struktūrą ir ieško naujų komandos narių, norinčių prisidėti prie valstybės IT projektų sėkmės.  

„Pokyčiai reikalingi, kad galėtume konsultuoti institucijas ir joms padėti suplanuoti bei tinkamai įgyvendinti savo IT projektus, įvertinant integraciją su kitomis IT sistemomis. Siekiant efektyvumo, labai svarbu, kad valstybė tinkamai naudotų tam skirtas lėšas, būtų užtikrinamas vientisumas, teikiama profesionali pagalba valstybės institucijose kylančius sunkumus spręsti sistemiškai, o ne fragmentiškai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė. 

Šiuo tikslu IVPK įkurti du nauji skyriai: Skaitmeninių iniciatyvų skyrius ir Kibernetinio saugumo skyrius.

Skaitmeninių iniciatyvų skyrius įkurtas siekiant suburti IT profesionalų komandą, kuri valstybės lėšas, skirtas IT projektams, padės tikslingai panaudoti ir tinkamai įvertinti projektų poreikį. Skyrius taip pat teiks pagalbą ir koordinuos registrų bei valstybės informacinių sistemų kūrimo, funkcionavimo procesus, užtikrins jų įgyvendinimą, atliks valstybės institucijų bei įstaigų parengtų IT projektų vertinimą ir stebėseną. Be to, teiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pasiūlymus dėl IT sprendimų tikslingumo, jų kūrimo ar modernizavimo.

Kibernetinio saugumo skyrius užtikrins nepertraukiamą stebėjimą, kontrolę, reagavimą ir kibernetinio saugumo įvykių analizę. Tai leis sustiprinti ir užtikrinti kibernetinę saugą, siekiant suvaldyti galimas grėsmes ir incidentus.

Šiuo metu jau paskelbti du konkursai: ieškoma Skaitmeninių iniciatyvų skyriaus bei Kibernetinio saugumo skyriaus komandos narių.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldus IVPK yra įstaiga, Lietuvoje įgyvendinanti valstybės informacinių ir ryšių technologijų (IRT) politiką.