BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Su Pietų Afrikos Respublikos viceministru aptartas bendradarbiavimas skaitmeninimo srityje

Data

2022 10 14

Įvertinimas
0
Susitikimas su PAR viceministru 01..JPG

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė susitikime su Pietų Afrikos Respublikos tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo viceministro Alvino Boteso vadovaujama delegacija aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą ir Lietuvos gerąją patirtį skaitmeninimo srityje.

Susitikime kalbėta apie galimybę didinti dvišalės prekybos apimtį ir stiprinti bendradarbiavimą skaitmeninės transformacijos srityje tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Viceministrai taip pat aptarė glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose ekonomikos sektoriuose.

E. Markevičiūtė Pietų Afrikos Respublikos viceministrui pristatė Lietuvos skaitmeninę darbotvarkę, viešojo sektoriaus skaitmeninės transformacijos prioritetus, valstybės registrų ir kibernetinio saugumo klausimus bei pasiekimus šiose srityse.  Ji taip paminėjo aukštųjų technologijų sektorių – gyvybės mokslų, finansinių technologijų ir informacinių ir ryšių technologijų – sukuriamą naudą šalies ekonomikai. Abiejų šalių viceministrai akcentavo, kad reikia ieškoti galimybių, kaip didinti dvišalį bendradarbiavimą tiek skaitmeninimo, tiek aukštos pridėtinės vertės sektoriuose.

Susitikime A. Botesas pristatė Pietų Afrikos Respublikos iššūkius skaitmeninimo ir kompiuterinio raštingumo srityse. Viceministras minėjo, kad jo šalyje viešosioms institucijoms pereiti prie skaitmeninių sprendimų – vis dar didelis iššūkis. Be to, egzistuoja interneto prieinamumo problema regionuose, kadangi Pietų Afrikos Respublika yra labai didelė šalis, kurioje daug atokių vietovių. A. Botesas išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi.

Susitikime taip pat sutarta pasidalinti ryšiais bei ieškoti dvišalio bendradarbiavimo galimybių tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.