BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Su valstybės pagalba prekinio kredito draudimas taps prieinamesnis

Data

2009 12 22

Įvertinimas
0

Europos Komisija pirmadienį pranešė, kad notifikavo valstybės specialiųjų garantijų dėl eksporto kredito draudimo teikimo schemą.

„Schemos notifikavimas – ilgai lauktas, ši specialiųjų garantijų schema padės dar labiau skatinti eksporto augimą, o juk būtent eksportą laikome vienu iš svarbiausių ekonomikos atsigavimo variklių“, – sako ūkio ministro patarėjas Daumantas Lapinskas.

Gavus Europos Komisijos pritarimą, INVEGA (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) sudarys sutartis su Lietuvoje veikiančiomis prekinio kredito draudimo įmonėmis. INVEGAI tenkanti draudimo dalis neviršys 50 proc. visos draudimo apsaugos, o eksportuotojai turės prisiimti atsakomybę už bent 20 proc. pagrindinės rizikos.

2009 m. liepą Seimas priėmė Lietuvos Respublikos valstybės specialiųjų garantijų dėl eksporto kredito draudimo įstatymą, kuris nustato, kad valstybė nustatytų limitų ribose prisiims dalinę riziką, garantuodama draudėjams gautinas sumas už prekių eksportą į tas šalis, kur draudikai yra sumažinę draudimo limitus ir kur dėl to yra ribojamas potencialus eksporto mastas. Šiuo metu nustatytas 100 mln. litų limitas.

Eksporto rėmimas – viena iš svarbiausių Ūkio ministerijos vykdomo Ekonomikos skatinimo plano krypčių.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų spalio mėnesį, palyginti su rugsėju, eksportas, atmetus mineralinius produktus, padidėjo 6,1 procento. Po to, kai šių metų balandį buvo fiksuotas žemiausias Lietuvos eksporto lygis nuo pat 2007 metų, kas mėnesį statistiniai duomenys rodo laipsnišką, tolygų augimą, o eksporto suma nuo pavasarį fiksuotų žemumų jau ūgtelėjo net 23 proc. Manoma, kad jei išsilaikys dabartinės tendencijos, Lietuvos eksportas apie kitų metų trečiąjį ketvirtį gali pasiekti prieškrizinį lygmenį.