BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Supaprastinta Lietuvos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą atranka

Data

2019 12 10

Įvertinimas
0
flag-2608475_960_720.jpg

2020 metais Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete keisis 9 deleguoti Lietuvos atstovai, todėl Ekonomikos ir inovacijų ministerija, rengdamasi naujos sudėties atstovų atrankai, parengė naują ir supaprastintą Lietuvos kandidatų atrankos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą tvarką.

Projektu numatoma didesnį dėmesį skirti organizacijų siūlomiems atstovams, vertinant jų žinias apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir patį komitetą, gebėjimą bendrauti užsienio kalba, prašant pateikti 5 metų veiklos komitete kryptis.

Susipažinti su projektu ir pateikti savo įžvalgas galima čia.

Lietuvos delegaciją Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete sudaro po 3 asmenis iš atskirų tikslinių grupių: darbdavių, darbuotojų ir atstovaujančiųjų kitiems įvairiems pilietinės visuomenės interesams (vartotojų, ūkininkų, laisvųjų profesijų, aplinkos apsaugos atstovų, smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų, neįgaliųjų, moterų, šeimų, jaunimo, mokslo ir akademinių bendruomenių asociacijų ir kitų socialinių ekonominių sričių subjektų).

Lietuvos atstovai Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto veikloje dalyvauja nuo 2006 metų. Atrinkti komiteto nariai atstovauja Lietuvos darbdavių, darbuotojų bei kitų grupių  interesams, teikia savo nuomonę dėl siūlomų priimti Europos Sąjungos teisės aktų.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas yra Europos Sąjungos patariamasis organas. Vidutiniškai per metus komitetas pateikia 190 nuomonių Europos Komisijai, Europos Sąjungos Tarybai ir Europos Parlamentui įvairiais strateginiais Europos Sąjungos klausimais.

Daugiau informacijos apie komiteto veiklą galima rasti čia.