BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susitarta skatinti turizmą tarp Baltijos regiono šalių, padėti Ukrainai

Data

2022 06 17

Įvertinimas
0
20220617EIMIN_2.jpg

Už turizmo politiką atsakingi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos valdžios atstovai penktadienį Vilniuje pasirašė susitarimą stiprinti ryšius plėtojant turizmą regione ir padėti Ukrainai atgaivinti turizmo ekosistemą.

„Rusijos agresija kelia grėsmę turizmui ne tik Ukrainoje, bet ir kitose regiono šalyse. Griaunama turizmo ekosistema, kuri dar tik pradeda atsigauti po COVID-19 pandemijos sukeltos krizės. Karo padarinius jaučia visos šalys – kai kurie turistai abejoja saugumu Ukrainą palaikančiose šalyse. Matome būtinybę ir politiniu, ir verslo lygiu diskutuoti ir priimti sprendimus, leisiančius mums su kaimyninėmis šalimis imtis bendrų iniciatyvų išsakant savo poziciją už taiką, atgaivinant ir skatinant turizmą regione“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak A. Armonaitės, turime aiškiai komunikuoti, kad esame NATO ir ES nariai ir kad keliauti Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse yra saugu. Tikimasi, kad bendros pastangos su Latvija, Estija, Lenkija padės susigrąžinti turistus į mūsų regioną.

„Lietuva visokeriopai palaiko Ukrainą – esame pasirengę prisidėti parama ir bendradarbiavimu atgaivinant turizmą. Remsime Ukrainos narystes Europos turizmo asociacijose, kviesime studentus studijuoti Lietuvoje, teiksime metodinę pagalbą“, – sako ministrė.

Vilniuje vykstančio renginio metu turizmo klausimai nagrinėjami įvairiais pjūviais. Vyksta nacionalinių turizmo administracijų vadovų susitikimai, kurių metu dalijamasi įgyvendinamais turizmo rinkodaros projektais ir ateities planais. Siekiama susitarti, kad turizmas būtų skatinamas pritraukiant turistų ir iš tolimųjų rinkų, kuriant bendrus turizmo produktus, skatinant travel tech iniciatyvas ir įgyvendinant darnaus ir visiems prieinamo turizmo projektus.

Už turizmą atsakingų ministerijų ir Europos Komisijos atstovai pristato planus, kaip galėtų remti Ukrainą ir didinti turistų srautus. Šalių turizmo verslo asociacijų vadovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos diskutuoja apie galimą bendradarbiavimą kuriant turizmo produktus, ilginant turistų viešnagės trukmę, skatinant išlaidas, didinant iš turizmo gaunamą naudą vietos bendruomenėms.

COVID-19 pandemijos laikotarpiu 2020 m. ir 2021 m. turistų skaičius iš užsienio Lietuvoje siekė tik ketvirtadalį (26 proc.) 2019 m. lygio. Pastaruoju metu matomas turistų srautų atsigavimas: 2022 m. kovo ir balandžio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, jau atvyko du trečdaliai turistų. Tai kol kas daugiausia nuo pandemijos pradžios.