Susitikimas su Ignalinos krašto turizmo verslu: nuo sezoniškumo mažinimo iki statistinių duomenų trūkumo

Data

2020 09 23

Įvertinimas
0
DSCN2778.JPG

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė kartu su ministro patarėju Dariumi Liutiku ir „Keliauk Lietuvoje“ direktoriumi Daliumi Morkvėnu dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybėje vykusioje diskusijoje-susitikime su Ignalinos, Molėtų ir Anykščių rajonų turizmo verslininkais bei Ignalinos turizmo informacijos centro ir Ignalinos rajono savivaldybės atstovais. Tai jau penktoji susitikimų ciklo dalis.

„Visas Utenos kraštas: Ignalina, Molėtai, Anykščiai, Utena, Zarasai – turi milžinišką potencialą. Tai ežerų kraštas, todėl čia itin plačios galimybės aktyvaus laisvalaikio, vandens ir gamtos turizmo produktų vystymui. Matyti, kad vietos verslas bei savivaldos institucijos šias sąlygas išnaudoja ir turizmą laiko prioritetine sritimi - skiria laiko planavimui, sezoniškumo mažinimui. Pavyzdžiui, Ignalinos rajono savivaldybė tam pasitelkė sporto turizmą ir šaltuoju sezonu tampa žiemos sporto centru“, - teigia viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Susitikimo metu turizmo verslo atstovai pastebėjo, kad prie sezoniškumo švelninimo smarkiai prisidėjo ir projektas „Atostogos medikams“, leidęs pratęsti sezoną daugybei apgyvendinimo įstaigų ir kitų svetingumo sektoriaus įmonių.

Vis tik, sektoriaus atstovai pabrėžė, kad reaguojant į rinkos pokyčius ir vykdant ilgalaikį planavimą vis dar aktuali turizmo statistikos problema. Anot susitikimo dalyvių, šiuo metu Statistikos departamento teikiami duomenys neatitinka rinkos ir sektoriaus poreikių – informacija dažnai vėluoja ir yra nepilna. Štai duomenys apie turistų srautus yra renkami pagal jų skaičius apgyvendinimo įstaigose, tačiau dalis apgyvendinimo įstaigų, kurios vykdydamos tokią veiklą turi būti registruotos Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, šį žingsnį praleidžia ir be to, kad veiklą vykdo nelegaliai, dar ir neteikia statistinių duomenų.

„Turizmo statistikos rinkimo ir teikimo problema yra didžiulis apribojimas verslui, trukdantis vykdyti ilgalaikį planavimą, įvertinti rinkos potencialą ir planuoti investicijas, todėl jai turi būti skiriamas didesnis atsakingų institucijų ir visuomenės dėmesys“, - pabrėžia V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Kitas susitikimas su turizmo sektoriaus atstovais įvyks rugsėjo 25 d., Druskininkuose.