BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Švedijos verslo atstovai teigiamai įvertino Lietuvoje kuriamą aukštųjų technologijų verslų ekosistemą

Data

2015 10 09

Įvertinimas
0
Susitikimas su Švedijos verslininkais 01.jpg

Ūkio ministras Evaldas Gustas per susitikimą su Švedijos verslo atstovų delegacija aptarė potencialias investavimo sritis, vykdomas eksporto skatinimo priemones, Rusijos sankcijų ir euro įvedimo poveikį šalies ekonomikai, iš atsinaujinančių išteklių gautos energijos naudojimą Lietuvos pramonėje. Svečiai teigiamai įvertino Lietuvos pasiekimus verslumo srityje ir domėjosi, kokiomis priemonėmis skatinamos kurtis pradedančiosios aukštųjų technologijų įmonės („startuoliai“).

„Švedija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo partnerių. Šalys gana glaudžiai bendradarbiauja įvairiose srityse: prekybos, inovacijų, turizmo, o pagal tiesioginių užsienio investicijų projektų skaičių Švedija Lietuvoje pirmauja. Nuo 2010 metų Lietuvoje buvo vykdomi 24 Švedijos bendrovių investiciniai projektai. Pastaraisiais metais daugiausiai jų vykdoma gamybos sektoriuje, tačiau šių projektų mastas ir pobūdis galėtų išsiplėsti. Aukštos kvalifikacijos darbo jėga mūsų šalyje ir konkurencinga verslo aplinka sudarytų sąlygas tapti viena pirmaujančių valstybių regione pagal bendrųjų paslaugų projektus“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Per susitikimą kalbėta apie galimybes praplėsti šalių verslo atstovų bendradarbiavimą. Domėtasi galimybėmis dar labiau suaktyvinti bendradarbiavimą automobilių detalių pramonės srityje. Lietuva turi dinamiškus greitos ir lanksčios automobilių detalių gamybos klasterius, kurie užima svarbią vietą automobilių surinkimo grandinėje. Šie klasteriai Švedijos bendrovėms galėtų pasiūlyti aukščiausios kokybės ir konkurencingas pasaulinėje rinkoje paslaugas.

Susitikime kalbėta ir apie aktualius Lietuvos ekonomikai iššūkius, susijusius su Rusijos paskelbtu embargu. Pasak ūkio ministro E. Gusto, Vyriausybės ir Ūkio ministerijos vykdoma eksporto skatinimo politika padėjo tvirtus pamatus augti bendrajam vidaus produktui ir didinti įmonių konkurencingumą. Vis dėlto dėl Rusijos paskelbtų sankcijų Lietuvos bendrovių maisto produkcijai eksporto mastas šiek tiek sumažėjo. Todėl mūsų gamintojai ne tik persiorientavo išplėsdami rinkų geografiją ir pradėdami eksportuoti savo produkciją, pavyzdžiui, į Azijos, JAV rinkas, bet taip pat padidino eksporto mastą į esamas prioritetines rinkas, tarp jų ir Švedijos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 metų sausio–liepos mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, eksportas iš Lietuvos į Švediją  padidėjo 9,7 proc.

Per susitikimą Švedijos verslo delegacijai pristatyti svarbiausi narystės euro zonoje pranašumai. Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos užsienio prekyba su euro zonos šalimis, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo daugiau kaip 4 procentais. Buvimas euro zonoje taip pat leidžia užsitikrinti investuotojų pasitikėjimą ir skatina juos savo investicijas nukreipti į Lietuvą.

Kalbant apie verslumo skatinimą Lietuvoje, svečiams buvo pristatyta šalyje kuriama pradedančiųjų aukštųjų technologijų įmonių ekosistema, kalbėta apie priemones – nuo konsultavimo iki finansinės paramos, skatinančias steigti pradedančiąsias įmones. Taip pat buvo paminėta rizikos kapitalo fondų svarba šioje srityje, VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, UAB „Investicijos ir verslo garantijos“ vykdomos priemonės.

Per susitikimą ūkio ministras padėkojo Švedijai už paramą Lietuvos siekiui tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare. Lietuva siekia prisijungti prie EBPO. Paminėtos ES ir JAV derybos dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo projekto.

Kartu su ūkio ministru susitikime dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas, Investicijų ir eksporto departamento direktorė Gina Jaugielavičienė, VšĮ „Versli Lietuva“ direktorius Mantas Nocius, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorius Mantas Katinas, Lietuvos Respublikos komercijos atašė Švedijoje Audrius Masiulionis.

Susitikime dalyvavusią Švedijos verslo delegaciją sudarė Švedijos verslo konfederacijos „Svenskt Naringsliv“, bendrovių „Volvo Group“, „Skandia Group“, MTG, „Stena Line“, EKN – Švedijos vyriausybinės agentūros EKN, išduodančios finansavimo garantijas, atstovai.