BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Taivane sieks daugiau abipusio bendradarbiavimo susitarimų

Data

2022 06 13

Įvertinimas
0
taipei-ga733af979_1920.jpg

Į Taivaną oficialaus vizito išvykusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė susitikimuose su vietos valdžios institucijų, mokslo ir verslo atstovais aptars ekonominių susitarimų konkrečiose srityse galimybę. Ji taip pat lankysis nacionaliniame gyvybės mokslų tyrimo parke, susitiks su vietos lietuvių bendruomenės atstovais.  

Svarbiausios sritys, kurioms skiriamas dėmesys vizito metu, yra puslaidininkiai, lazeriai, biotechnologijos, bendri startuolių ir mažų įmonių vystymo projektai, taip pat – gamybos pramonė ir turizmas.   

„Džiugu, kad, be tų sričių, dėl kurių praėjusį spalį buvo pasirašyti šeši abipusio supratimo memorandumai, pastaruoju metu atrandame ir daugiau bendradarbiavimo galimybių. Laukia labai intensyvi programa, kasdien turėsime po keletą svarbių susitikimų – Lietuva tikrai turi ką pasiūlyti netgi tokiai technologiškai pažangiai ekonomikai kaip Taivano“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė.   

Viceministrė susitiks su ekonomikos vystymo, finansų, mokslo ir technologijų ministerijų vadovybe. 

Konkretaus bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas J. Neliupšienė aptars susitikimuose su Taivano stambaus verslo, mokslo tyrimo centrų, mikroschemų ir puslaidininkių gamybos bei kitų sričių atstovais. Tarp aptariamų temų bus ir Lietuvos pasiūlymai Taivano oro vežėjams. 

Viceministrė akcentavo, kad jau artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas prekybos atstovo Lietuvos Respublikos prekybos atstovybėje Taipėjuje pareigoms, o rudenį ketinama atidaryti  ir pačią atstovybę.