BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tarptautinėje konferencijoje bus aptarta inovacijomis grindžiamos ekonomikos transformacija

Data

2014 12 05

Įvertinimas
0
veiklaiStock_000011813847Small.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti jau septintą kartą organizuojamoje tarptautinėje inovacijų konferencijoje, kuri įvyks šių metų gruodžio 9 dieną. Konferencijos tema  – „Ekonomikos transformacija: žingsnis į ateitį“. Konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama inovacijomis grindžiamos ekonomikos transformacijai.

„Net ir turėdami ekonominio augimo potencialą, tradicinės pramonės sektoriai, siekdami išlikti konkurencingi, turėtų ieškoti naujų galimybių. Skirtingų sektorių sukuriama pridėtinė vertė ir naujų produktų sėkmė rinkoje labai priklauso nuo gebėjimų kurti ir pritaikyti inovacijas. Todėl būtinos diskusijos, skatinančios plėtoti tradicinės pramonės sektorių sisteminį požiūrį į inovacijas, inicijuoti ekonomikos transformaciją ir įgyvendinti esminius pokyčius žengiant žingsnį nuo tradicinės link inovatyvios pramonės“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Konferencijoje Lietuvos ir užsienio pranešėjai pasakos apie inovacijų svarbą ekonomikos transformacijos procesui, aptars, kokią įtaką inovacinė veikla turi tolesnei pramonės raidai ir kokios galimybės atsivers Europos šalims įvykus ekonomikos transformacijai. Taip pat bus aptariama tarptautiškumo svarba mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Europos regione, įvertinant šalių bendradarbiavimą sumanios specializacijos kontekste.

Konferencijoje dalyvaus garsūs pranešėjai: žurnalistas, rašytojas, mokslininkas, buvęs „Financial Times“ gamybos redaktorius, knygos „Naujoji pramonės revoliucija: vartotojai, globalizacija ir masinės produkcijos pabaiga“ autorius Peteris Marshas ir Kembridžo universiteto Teisės verslo mokyklos verslumo studijų profesorius emeritas Alanas Hughesas. P. Marsho pranešimo tema – „Naujoji pramonės revoliucija: galimybės Europai“, A. Hughesas skaitys pranešimą tema „Inovacijų politika, pramonės politika ir strateginiai pasirinkimai pramonės transformacijai“.

Popietinėje konferencijos dalyje vyks keturių pogrupių diskusijos, per kurias Baltijos jūros regiono verslo, mokslo, akademijos ir vyriausybinių organizacijų atstovai dalysis patirtimi ir įžvalgomis apie sveikatos technologijas, įtraukią ir kūrybingą visuomenę ir tvarius miestus, galės užmegzti naujų ar plėtoti esamus bendradarbiavimo ryšius pagal sumanios specializacijos kryptis.

Per konferenciją bus įteiktas kasmetinio Ūkio ministerijos konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“ prizas,  Lietuvos verslo konfederacijos prizas „Metų paslauga 2014“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos inovacijų centro prizas „Už ilgalaikę ir sėkmingą inovacijų plėtrą“.

Šiais metais konferencija organizuojama kartu su Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centru, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos verslo konfederacija.

Konferencija vyks Vilniuje viešbutyje „Artis Centrum Hotels“ (Totorių g. 23). Renginio pradžia 9 val. (registracija nuo 8 val.).

Kviečiame registruotis į konferenciją ir užpildyti registracijos formą – Registracija į konferenciją.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas.