BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Turizmas po COVID-19: prasideda diskusijos su turizmo verslu regionuose

Data

2020 08 25

Įvertinimas
0
20200825_125424.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“  iniciatyva šiandien prasidėjo susitikimų-diskusijų su turizmo verslo ir savivaldybių atstovais ciklas. Pirmajame susitikime Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė, ministro patarėjas Dalius Liutikas ir „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas su Lazdijų regiono atstovais diskutavo apie turizmo situaciją Lietuvoje, sektoriaus prioritetus ir verslo vystymo kryptis.

„Turizmas mūsų šalyje pradedamas suvokti kaip ekonomikos šaka ir tai leidžia mums jį traktuoti kaip prioritetinę sritį – įtraukti į nacionalinius ir regioninius strateginio planavimo dokumentus, taip pat kalbėti apie šios srities vystymo kryptis ir ieškoti finansavimo galimybių ateities projektams įgyvendinti“, - sako V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Susitikimo su Lazdijų savivaldybės atstovais metu buvo pristatyta turizmo srities specifika ir lūkesčiai. Aptarta apgyvendinimo paslaugų teikimo ir kaimyninių savivaldybių bendradarbiavimo dėl apgyvendinimo paslaugų derinimo su kitomis turizmo paslaugomis svarba siekiant prailginti viešnagės regione trukmę ir padidinti pajamas iš turizmo. 

Taip pat iškelta apgyvendinimo įstaigų ir lankytinų objektų lankymo statistikos problema – šiuo metu surenkama tik dalis duomenų apie apgyvendinimo įstaigose apsistojančius turistų srautus. Tuo tarpu, turistų srautai lankytinuose objektuose, kurie yra nemokami, yra nefiksuojami. 

„Statistika yra itin svarbi siekiant pritraukti naujas investicijas ir įsivertinti jau egzistuojančių verslų plėtojimo potencialui, todėl svarbu surinkti kiek įmanoma daugiau duomenų. Verslo pritraukimas ir tam reikalingas turizmo situacijos monitoringas yra tiesioginis savivaldybės interesas“, - apibendrina viceministrė. 

Susitikimo metu viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė turizmo verslo atstovams taip pat pristatė šiuo metu taikomas pagalbos turizmo verslui priemones. Šiuo metu šiam tikslui numatyta skirti 49 mln. eurų. 30 mln. eurų skirta verslo paskoloms. Priemonę administruoja finansų įstaiga „Invega“. 15 mln. skirta apgyvendinimo įstaigoms paremti, dar 15 mln. – kelionių organizatoriams. Dar 6 mln. eurų investicijų numatyta suteikti pagal priemonę „Turizmo inovacijos“. 

Taip pat starto laukia „Keliauk Lietuvoje“ administruojamas projektas „Medikų atostogos“, jo vertė - 10 mln. eurų. Projektu siekiama ne tik atsidėkoti medikams už darbą pandemijos metu, bet ir paremti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusį turizmo verslą. 

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė susitikimo metu teigė, kad tai - puiki priemonė, kuri ir motyvuoja medikus, ir prisideda prie turizmo sektoriaus atsigavimo. Pasak merės, ypatingai regionui naudinga, kad priemonė taikoma rudens metu, kai įprastas turizmo sezonas po truputį baigiasi, nes tai leidžia pratęsti veiklos sezoną turizmo verslui.

Tokio pobūdžio renginiai vyks ir kitose Lietuvos savivaldybės.