BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Turizmo sektoriaus situacija aptarta su ES valstybėmis narėmis

Data

2020 05 21

Įvertinimas
0
98599762_242684277042344_4198504413590978560_n.jpg

Už turizmą atsakingi Europos Sąjungos ministrai vaizdo susitikime aptarė Europos Komisijos paskelbtą turizmo ir transporto gairių ir rekomendacijų rinkinį, skirtą padėti valstybėms narėms laipsniškai naikinti COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus, o turizmo įmonėms atnaujinti veiklą po kelis mėnesius užsitęsusių suvaržymų, kartu laikantis būtinų atsargumo priemonių.

Lietuvai atstovavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis pažymėjo, kad Lietuva palankiai vertina parengtas rekomendacijas, ypač priemones, skirtas saugiai atkurti judėjimo laisvę, turizmo veiklą ir panaikinti vidaus sienų kontrolę. Visoms valstybėms vienodos taisyklės bus itin naudingos tiek turizmo verslui, tiek ir keliautojams.

Be to, E. Čivilis akcentavo, kad Europai šiuo metu reikia itin greitų ir kūrybiškų sprendimų, ir pristatė kartu su kaimyninėmis šalimis Lietuvos įgyvendinamą projektą – tarp trijų Baltijos valstybių pradėjusią veikti kelionių sąjungą (angl. „Travel Bubble“), kai dėl panašios epidemiologinės situacijos buvo priimtas sprendimas atidaryti kaimynines tarpusavio sienas. 

„Toks regioninis šalių bendradarbiavimo pavyzdys yra pirmas visoje ES. Daugelio valstybių sienoms esant uždarytoms, kelionių burbulai galėtų atgaivinti turizmo pramonę ir prisidėti prie atvykstamojo turizmo atsigavimo, kad ir nedideliu – vietiniu – mastu“, –  sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras E. Čivilis.

Per konferenciją pažymėta, kad COVID-19 sukeltos krizės pasekmes jaučia visos valstybės narės, nes nepriklausomai nuo to, ar jų BVP pagrindą sudaro turizmas, ar mašinų, apdirbamoji pramonė, ekonomika nukentėjo vienodai. Atsižvelgdama į tai, Lietuva išsakė poziciją, kad, koordinuojant atgaivinimo priemones ir finansinius instrumentus svarbu dėmesį skirti visiems sektoriams, o numatomas atsigavimo finansavimas turėtų būti lankstesnis ir greitai pasiekiamas visoms valstybėms narėms.