BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija įteikė padėkas mokytojams ir verslo atstovams už verslumo ugdymą

Data

2014 05 27

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas įteikė padėkas aktyviausiai VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ verslumo ugdymo programose 2013–2014 mokslo metais dalyvavusiems mokytojams ir verslo atstovams, prisidėjusiems prie šių programų įgyvendinimo.

„Ūkio ministerija, siekdama skatinti jaunimo verslumą ir įgyvendinti verslumo ugdymo projektus, jau daug metų bendradarbiauja su VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“. Esu įsitikinęs, kad ugdyti jaunų žmonių verslumą yra labai svarbu, nes tai turi didelę įtaką smulkiojo ir vidutinio verslo, inovacijų plėtrai ir ekonomikos augimui“, – sako ūkio viceministras K. Trečiokas.

Pasak ūkio viceministro, Ūkio ministerija palaiko siekį sukurti nuoseklią ir tęstinę verslumo ugdymo sistemą, įtraukiant verslumo ugdymo modulius į ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų programas.

„Siekiame skatinti Lietuvos verslo įmonių ir švietimo įstaigų partnerystę, nes taip moksleiviai ir mokytojai turi galimybę pamatyti realių pavyzdžių, kaip verslo idėja įgyvendinama, vystoma ir kokių gaunama rezultatų. Tik efektyviai ugdydami moksleivius galėsime džiaugtis jų pasiekimais verslo srityje“, – per susitikimą su moksleiviais, mokytojais, verslo atstovais sakė ūkio viceministras.

Ūkio viceministras K. Trečiokas pasveikino „Mokinių verslumo idėjų konkurso“ laimėtojus ir padėkojo mokytojams už gabaus, mąstančio ir verslu besidominčio jaunimo ugdymą, paskatino dalyvauti ir kituose naujuose projektuose ir įteikė padėkos raštus 13 mokytojų.

Ūkio ministerija, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ ir VšĮ „Versli Lietuva“ taip pat apdovanojo geriausias pagal „Junior Achievement“ verslumo ugdymo programas besimokančių mokinių komandas, pateikusias savo pristatymus mokinių verslumo idėjų konkursui. Šiais metais mokinių verslumo projektams buvo pasiūlytos dvi temos: „Kas mane paskatintų pradėti verslą savo mieste“ ir „Siūlau savivaldybei renginį jaunimo verslumui skatinti“.

Iš 14 komandų, dalyvavusių finaliniame konkurso etape, vertinimo komisija laimėtojus išrinko atsižvelgdama į idėjos pristatymo išskirtinumą, įgyvendinimo realumą, darbo apipavidalinimą ir pagrindinių idėjų įgyvendinimo etapų pateikimą.

Mokinių verslumo idėjų konkurse pirmąją vietą laimėjo Vilniaus Žirmūnų gimnazijos komanda, kuri pristatė siūlomo jaunimo verslumo skatinimo renginio Vilniuje koncepciją. Antrąją vietą laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistės Ieva Baužytė ir Agnė Gaučiūtė, trečiosios vietos laimėtoja paskelbta Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos mokinių komanda.

Š. m. gegužės 16 d. vyko dar vienas VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ renginys – „Geriausios 2014 m. Lietuvos mokomosios mokinių bendrovės“ (LMMB) konkursas. Šiais metais geriausia mokomąja mokinių bendrove (MMB) išrinkta Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mobilių aplikacijų kūrėjų ir pardavėjų MMB „noobApps“ (mokytojas Edmundas Kvederis). MMB „noobApps“ sukūrė programėlę „Klausk Herojaus“ – tai nemokama mobili aplikacija, skirta vaikams, bet tinkanti ir vyresniesiems, norintiems pagilinti savo žinias įvairiose gyvenimo srityse. Aplikacija suteiks žinių ir supažindins su žmogaus saugos, etikos, elgesio visuomenėje pagrindais.

Vertinimo komisija vertina ne tik MMB veiklą, idėjas, bet ir mokinių pristatymo gebėjimus, originalumą, inovatyvumą, socialinės atsakomybės aspektus.

Geriausia Lietuvoje išrinkta MMB atstovaus Lietuvai geriausios Europos „Junior Achievement“ MMB konkurse, kuris vyks liepos 22–25 d. Taline.