BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija kviečia pareikšti nuomonę dėl turistų apgyvendinimo paslaugų saugos

Data

2014 08 25

Įvertinimas
0
EK.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos (EK) viešosiose konsultacijose, kuriomis siekiama išsiaiškinti suinteresuotų asmenų nuomonę dėl turistų apgyvendinimo paslaugų saugos. Nuomones ir siūlymus į EK Žaliojoje knygoje pateiktus klausimus kviečiame teikti Ūkio ministerijai iki šių metų rugsėjo 30 dienos.

Klausimais, kurie paskelbti EK Žaliojoje knygoje, siekiama surinkti informaciją iš suinteresuotųjų asmenų ir įvertinti, ar tinkamai ir veiksmingai sprendžiami turistų apgyvendinimo saugos klausimai, ar esamos priemonės saugai garantuoti yra pakankamos. Parengtoje Žaliojoje knygoje taip pat teiraujamasi, kokie sprendimai būtų efektyviausi prisidedant prie veiksmingos vartotojų saugos.

Siekdama išsaugoti ir sustiprinti Europos, kaip pasaulio turizmo lyderės, poziciją, EK 2010 m. priėmė komunikatą, kuriame išdėstyta išsami sektoriaus konkurencingumo didinimo strategija. Vienas iš šio komunikato veiksmų yra turistų apgyvendinimo saugos užtikrinimas. Nors, naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, Europoje turistai jaučiasi saugūs, tačiau kartais įvyksta nelaimingų atsitikimų, kurie daro neigiamą įtaką ne tik teikiantiesiems apgyvendinimo paslaugas, bet ir šalies įvaizdžiui. Be to, iki šiol nėra Europos Sąjungos lygmens teisės aktų ir nustatytų standartų, kaip vertinti turistų apgyvendinimo saugos paslaugas nacionaliniu lygmeniu.

Atsižvelgiant į tai, kad EK siekia skatinti turizmo sektoriaus konkurencingumą, kurti palankią verslo ir valstybių narių bendradarbiavimo aplinką, Žaliojoje knygoje siekiama numatyti daugiau būdų, kaip didinti ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių, ir vartotojų pasitikėjimą.

EK Žaliąją knygą ir daugiau informacijos šiuo klausimu rasite adresu http://ec.europa.eu/eusurvey/runner/STAS?surveylanguage=LT.

Ūkio ministerija kviečia teikti siūlymus dėl Žaliojoje knygoje pateiktų klausimų iki šių metų rugsėjo 30 d. el. pašto adresu [email protected]. Į siūlymus bus atsižvelgta rengiant nacionalinę Lietuvos poziciją.