BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija kviečia pareikšti nuomonę, kaip tobulinti Europos Komisijos poveikio vertinimą ir konsultacijas su suinteresuotomis šalimis

Data

2014 08 13

Įvertinimas
0
EK.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti viešose Europos Komisijos konsultacijose, kuriomis siekiama išsiaiškinti visuomenės nuomonę, kaip reikėtų tobulinti Europos Komisijos priimamų sprendimų poveikio vertinimą ir konsultacijas su suinteresuotomis šalimis. Europos Komisija analizuos per viešas konsultacijas gautą informaciją ir atitinkamai tobulins poveikio vertinimo gaires ir konsultacijas su suinteresuotomis šalimis.

Nemažai Lietuvos verslui ir piliečiams taikomų reikalavimų yra priimami ES lygmeniu, todėl norint užtikrinti, kad priimami sprendimai kuo labiau atitiktų Lietuvos verslo ir piliečių interesus, kviečiama aktyviai dalyvauti Europos Komisijos vykdomose konsultacijose.

Poveikio vertinimas ir konsultacijos su suinteresuotais asmenimis yra pagrindinės priemonės, užtikrinančios politikos ir teisės aktų priėmimo skaidrumą. Taip sudaroma galimybė visų ES valstybių narių verslo atstovams ir piliečiams pareikšti savo nuomonę dėl planuojamų projektų, dalyvauti ES teisėkūroje.

Europos Komisija, siekdama tobulinti poveikio vertinimo gaires, klausia visuomenės nuomonės, ar tinkamai atrenkami pasiūlymai poveikio vertinimui, ar yra papildomų poveikio vertinimo aspektų, kuriuos turėtų apimti gairės, kaip būtų galima tobulinti atskirus poveikio vertinimo gairių punktus, užtikrinant, kad būtų pasiekti keliami tikslai.

Dėl konsultavimosi su suinteresuotais asmenimis siekiama išsiaiškinti, ar siūlomas reguliavimas apima visus svarbiausius elementus, kaip Europos Komisija galėtų paskatinti asmenis aktyviau dalyvauti konsultacijose, kaip būtų galima įtraukti į konsultacijas asmenis, kurie nėra atstovaujami asociacijų.  

Informaciją apie Europos Komisijos konsultacijas ir klausimynus rasite adresais http://ec.europa.eu/smart-regulation/impact/consultation_2014/consultation_form_lt.htm ir http://ec.europa.eu/smart-regulation/impact/planned_ia/consultation_2014/consultation_form_lt.htm.

Ūkio ministerija taip pat rengia nacionalinę Lietuvos poziciją dėl šių Europos Komisijos iškeltų klausimų, todėl kviečia teikti siūlymus iki 2014 m. rugsėjo 9 dienos el. pašto adresu laura.kinkaite@ukmin.lt.