BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija nėra parengusi teisės akto projekto dėl siūlymo tartis su darbuotojais ir skirstant pelną, ir disponuojant įmonių aktyvais

Data

2014 08 01

Įvertinimas
0
viesiejipirkimaiiStock_000016005043Small.jpg

Ūkio ministerija informuoja, kad pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie Ūkio ministerijos siekį įtraukti darbuotojus į „pelno dalybas, disponuojant įmonių aktyvais“, taip pat siūlymus įvesti prievolę įtraukti darbuotojus į bendrovės valdymą, o to nedarančius bausti yra klaidinga. Ūkio ministerija pažymi, kad nėra parengusi teisės aktų projektų šiuo klausimu.

Ūkio ministerija vykdo projektą „Sprendimų ir jų projektų poveikio vertinimo diegimas“, kurio tikslas – keisti institucijose priimamų sprendimų priėmimo kultūrą ir skatinti sprendimų iniciatorius iš anksto įvertinti siūlomų pakeitimų galimą poveikį verslui, svarstyti galimas sprendimų alternatyvas, konsultuotis su suinteresuotais partneriais ir tik tuomet priimti tinkamiausią ir pagrįstą sprendimą. Viena šio projekto prioritetinių veiklos sričių – darbo santykiai.

Projekto ekspertai, siekdami išsiaiškinti suinteresuotų pusių (verslo asociacijų, darbdavių asociacijų, profesinių sąjungų) požiūrį į darbuotojų dalyvavimą įmonių valdyme ir įvertinti numatomą vieno ar kito galimo alternatyvaus sprendimo poveikį, atliko poveikio vertinimą ir pateikė 4 skirtingas alternatyvas.

Poveikio vertinimas atliktas atsižvelgiant į Ūkio ministerijos tinklalapyje 2014 m. balandžio 1 d. – 2014 m. birželio 5 d. vykdytų konsultacijų rezultatus, taip pat į 2014 m. vasario mėnesį Lietuvos specialistų paieškos portalo cvmarket.lt atliktos apklausos duomenis, 2014 m. sausio 14 d. Europos Parlamento rezoliuciją dėl finansinio darbuotojų dalyvavimo dalijantis įmonių pajamomis, 2013 m. vasario 26 d. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę dėl darbuotojų vaidmens ir dalyvavimo, „Investors' Forum“ 2014 m. gegužės mėn. paskelbto Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimo duomenis, 33-iojo LLRI Lietuvos ekonomikos tyrimo duomenis, tarptautinės konsultacijų kompanijos „Hay Group“ tyrimo duomenis, taip pat kitus šaltinius.

Atliktas poveikio vertinimas nėra teisės akto projektas. Poveikio vertinimas dėl darbuotojų dalyvavimo įmonių valdyme buvo atliekamas siekiant išgirsti ir įvertinti verslo nuomonę dėl galimų teisinio reguliavimo alternatyvų ir jas pateikti už naujo Darbo kodekso rengimą atsakingai darbo grupei įvertinti.

Ūkio ministerija pažymi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Ūkio ministerija yra atsakingos už Šešioliktosios Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo prioritetinę priemonę „Sudaryti teisines prielaidas darbuotojams dalyvauti įmonių valdyme“. Vyriausybė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai yra pavedusi nustatytąja tvarka parengti ir Vyriausybei pateikti Darbo kodekso pakeitimus, sudarysiančius teisines prielaidas darbuotojams dalyvauti įmonių valdyme. Ūkio ministerija sieks, kad rengiamuose Darbo kodekso pakeitimuose būtų atsižvelgta į visų suinteresuotų pusių interesus ir poreikius.