BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija parengė vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdį

Data

2014 01 29

Įvertinimas
0
Viesieji pirkimai.jpg

Ūkio ministerija, siekdama skatinti verslumą ir ragindama pradedančiuosius verslininkus rinktis mažosios bendrijos juridinio asmens formą, parengė vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdį.

Vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdys padės mažųjų bendrijų nariams, pasirinkusiems mažosios bendrijos valdymo modelį, kai mažojoje bendrijoje yra vienasmenis valdymo organas – vadovas, sumažinti finansines ir laiko sąnaudas rengiant civilines sutartis su vadovais.

Pasak ūkio viceministro Kęstučio Trečioko, vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdys nėra privalomas ir gali būti keičiamas atsižvelgiant į konkrečius sutarties šalių poreikius, o sutarties šalys gali savo nuožiūra nustatyti tarpusavio teises ir pareigas.

Vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdyje yra pateikiamos sutartinės sutarties objekto, sutarties šalių teisių ir pareigų, mokėjimų už teikiamas vadovavimo mažajai bendrijai paslaugas tvarkos, šalių pareiškimų ir garantijų, sutarties galiojimo, pakeitimo ir nutraukimo tvarkos sąlygų, atsakomybės ir kitos nuostatos.

Įteisinta nauja juridinio asmens forma – mažoji bendrija – greitai tapo viena populiariausių juridinio asmens teisinių formų verslui pradėti. Siekdama, kad mažosios bendrijos juridinio asmens forma išliktų populiari ir pranašesnė, palyginti su kitomis juridinio asmens formomis, Ūkio ministerija yra pateikusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pasiūlymų dėl mažosioms bendrijoms taikytinų valstybinio socialinio draudimo įmokų lengvatų.

2013 m. spalio 29 d. paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2014“, vertinančiame verslo sąlygas 189 pasaulio valstybėse, Lietuva per vienus metus iš 27 vietos pakilo į 17 vietą, verslo pradžios srityje Lietuva pakilo 96 pozicijomis – iš 107 vietos į 11 vietą. Viena iš pagrindinių priežasčių, lėmusių tokį aukštą Lietuvos šuolį, yra mažosios bendrijos – juridinio asmens formos, pasižyminčios paprasta steigimo tvarka ir valdymo struktūra, skirtos visų pirma smulkiajam ir didelių investicijų nereikalaujančiam verslui, įteisinimas.

Vadovavimo mažajai bendrijai paslaugų teikimo sutarties pavyzdį galima rasti Ūkio ministerijos interneto tinklalapyje adresu http://www.ukmin.lt/mb.