BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija ragina perskaičiuoti elektros energijos tarifus 2009 metams

Data

2008 12 18

Įvertinimas
0

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgdama į energetinių išteklių kainų mažėjimo tendencijas, artimiausiame posėdyje planuoja peržiūrėti ir sumažinti anksčiau patvirtintas termofikacinių elektrinių bei akcinės bendrovės Lietuvos elektrinės gaminamos elektros energijos supirkimo kainas. Sumažinus minėtas kainas turėtų sumažėti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų kaina ir vidutinė šalyje gaminamos elektros energijos kaina.

 

Ūkio ministerija, atsižvelgdama į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos ketinimus peržiūrėti ir sumažinti elektros energijos supirkimo kainas, vakar kreipėsi į LEO LT prašydama įpareigoti akcines bendroves „Lietuvos energija“, „VST“ ir Rytų skirstomuosius tinklus peržiūrėti anksčiau šių bendrovių valdybų patvirtintus elektros energijos perdavimo, skirstymo paslaugų bei visuomeninius elektros energijos tarifus ir pateikti juos Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai paskelbti.

 

Perskaičiuojant tarifus 2009 metams Ūkio ministerija siūlo elektros energijos persiuntimo (perdavimo ir skirstymo) kainas palikti tokias, kokios buvo nustatytos 2008 metams, o visuomeninius tarifus vartotojams keisti taip, kad akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų vidutinė visuomeninė elektros energijos kaina vidutinės įtampos tinkluose sudarytų apie 25,8 ct/kWh, žemos įtampos tinkluose, iš kurių parduodama elektros energija gyventojams, – 32,31 ct/kWh, o akcinės bendrovės „VST“ – atitinkamai 25,81 ct/kWh ir 33,47 ct/kWh. Tokiu atveju buitiniams vartotojams galutinė elektros energijos kaina padidėtų apie 3 ct/kWh.