BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija siekia tobulinti bankroto administravimo išlaidų ir bankroto administratorių atlyginimo tvarkos reguliavimą

Data

2014 02 27

Įvertinimas
0
20824336.jpg

Ūkio ministerijoje vykusiame susitikime su suinteresuotų institucijų atstovais, specialistais ir praktikais buvo diskutuota dėl bankroto administratoriaus atlyginimo ir kitų bankroto administravimo išlaidų nustatymo bei jų mokėjimo tvarkos. Šių diskusijų tikslas – ieškoti esamų problemų sprendimo būdų, kad bankroto procesas Lietuvoje taptų efektyvesnis.

„Šie susitikimai svarbūs siekiant sistemingai tobulinti nemokumo procesų reguliavimą,  t. y.  trumpinti bankroto procesus, optimaliai naudoti lėšas, geriau tenkinti kreditorių reikalavimus. Tai yra vienas iš Vyriausybės šių metų prioritetų, todėl dar šiemet planuojame pateikti Seimui svarstyti Įmonių bankroto įstatymo pakeitimus. Jais sieksime tobulinti bankroto administravimo išlaidų, tarp jų ir administratoriaus atlyginimo, reguliavimą“, – sakė ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Į diskusijoje pasidalytą patirtį, pateiktus pasiūlymus, spręstus klausimus bus atsižvelgta tobulinant bankroto procesų reguliavimą Lietuvoje, o kitame susitikime su specialistais ir praktikais bus pristatyti Ūkio ministerijos suformuluoti siūlomi konkretūs pakeitimai.

Ūkio ministerijos specialistai per susitikimą pristatė siūlymus, kaip Įmonių bankroto įstatymu galėtų būti reguliuojamos administravimo išlaidos ir administratoriaus atlyginimas. Šiuo metu daugiausia problemų kyla dėl administravimo išlaidoms skirtos sumos pardavus ar perdavus įkeistą turtą nustatymo ir dėl administravimo išlaidų sąmatos tvirtinimo, kai kreditorių susirinkimas netvirtina administratoriaus parengtos sąmatos, o teismui įstatymas nesuteikia galios priimti sprendimų šiuo klausimu. Taip pat problemų kyla dėl administratoriaus atlyginimo ribų ir mokėjimo tvarkos nustatymo.

Ūkio ministerijoje vykusioje diskusijoje dalyvavo Lietuvos banko, Lietuvos bankų asociacijos, Lietuvos bankų klientų asociacijos, Lietuvos advokatūros, Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos, Nacionalinės verslo administratorių asociacijos, asociacijos „Progresyvių administratorių tinklas“, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos statybininkų asociacijos, asociacijos „Nemokumo teisės tinklas“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos atstovai.