BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija siūlo išplėsti Jungtinėje Karalystėje ir Kinijoje dirbančių komercijos atašė veiklos teritoriją

Data

2014 08 05

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Ūkio ministerija parengė Vyriausybės nutarimų projektus, kuriais siūlo suvienodinti komercijos atašė ir Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių užsienio šalyse veiklos teritorijas.

Ūkio ministerija siūlo išplėsti Jungtinėje Karalystėje dirbančio komercijos atašė veikos teritoriją ir suteikti jam teisę atlikti funkcijas ir Omano Sultonatui, nes šioje valstybėje veikia ir Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė.

Ūkio ministerija taip pat prieš kelias savaites yra pateikusi pasiūlymą išplėsti Kinijoje dirbančio komercijos atašė veiklos teritoriją ir suteikti jam teisę funkcijas atlikti Korėjos Respublikoje, Mongolijoje ir Vietnamo Socialistinėje Respublikoje, nes šiose valstybėse veikia ir Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė.

Išplėtus dirbančių komercijos atašė veiklos teritoriją papildomai lėšų neprireiks ir nebus steigiama naujų pareigybių.

Komercijos atašė uždavinys – aktyviai ieškoti ryšių Lietuvos verslui užsienio šalyse, siekiant parduoti lietuviškas prekes, paslaugas, skatinti eksportą, pritraukti investicijų. Komercijos atašė padeda įmonėms rasti potencialių prekybos partnerių, rengti individualius įmonių vizitus, organizuoti verslo misijas ir kontaktų muges.

Šiuo metu užsienyje dirba 11 Lietuvos Respublikos komercijos atašė.