BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija su verslo atstovais aptarė verslo priežiūros pertvarką

Data

2014 04 30

Įvertinimas
0
Susitikimas5044.jpg

Šiandien, balandžio 30 d., ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas susitiko su verslo asociacijų atstovais ir diskutavo apie Ūkio ministerijos vykdomą verslo priežiūros pertvarką, įgyvendinamas priemones. Išsakytos problemos bus pristatytos verslo priežiūrą atliekančioms institucijoms. Nuo šiol numatoma reguliariai organizuoti bendras konsultacijas su verslo ir priežiūros institucijų atstovais.

„Pakvietėme verslo atstovus į konsultacijas, kad jie išsakytų savo nuomonę dėl pokyčių, susijusių su verslo priežiūros pertvarka, nurodytų, su kokiomis problemomis susiduria per patikrinimus, ar jaučia reikalavimų naštos sumažėjimą. Pasidalyti pastebėjimai ypač svarbūs, nes parodo, kaip dar galima tobulinti verslo priežiūrą“, – sako ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas.

Per susitikimą verslo asociacijų atstovai sakė, kad jaučiami teigiami pokyčiai verslo priežiūros srityje, bet dar yra ir tobulintinų aspektų.

Pasak ūkio viceministro, Ūkio ministerija siekia aktyviai bendradarbiauti ir su verslininkais, ir su priežiūros institucijomis, kad vykdant verslo priežiūros pertvarką būtų pasiektas norimas rezultatas – sukurta palanki verslo aplinka Lietuvoje.

Per susitikimą pabrėžta, kad vis daugiau verslo priežiūros institucijų savo veikloje taiko pažangius priežiūros veiklos metodus. Dauguma verslo priežiūros institucijų – 47 – yra pasirašiusios Deklaraciją dėl pirmųjų verslo metų, kuria įsipareigojo konsultuoti pirmus metus ūkinę veiklą vykdančius subjektus ir netaikyti jiems jokių poveikio priemonių.

2014 m. balandžio mėn. duomenimis, inspekcijų vadovų įsakymais jau yra patvirtinti 135 kontroliniai klausimynai, kurie leidžia verslininkams aiškiai ir iš anksto žinoti, ką tikrins inspektorius, atlikdamas planinį patikrinimą, ir kokius reikalavimus pažeidus gali būti skirta poveikio priemonė.

Iki 2014 m. 14 institucijų yra įdiegusios vienodo konsultavimo telefonu paslaugą – konsultacijos teikiamos vienu aiškiai skelbiamu numeriu, pokalbiai įrašomi, o institucija prisiima atsakomybę už konsultavimą žodžiu. Dabar verslininkai, ir paskambinę telefonu, ir inspektoriui atėjus atlikti patikrinimo, gauna vienodą ir neprieštaringą informaciją apie tai, kaip turi būti laikomasi teisės aktų reikalavimų.

21 verslo priežiūros institucija yra įdiegusi ir savo veikloje taiko priežiūros institucijų veiklos efektyvinimo ir rezultatyvumo rodiklius, skelbiamus internetinėje svetainėje. Rodikliai leidžia matyti, kaip sekasi siekti išsikeltų tikslų, ar tai daroma efektyviai.

Dviejų datų taisyklė padeda verslininkams pasirengti teisiniams pokyčiams – nauji reikalavimai verslui įsigalioja dukart per metus nustatytomis datomis: nuo gegužės 1 d. arba nuo lapkričio 1 dienos. Ši tvarka suteikia verslininkams daugiau aiškumo, jie turi galimybę planuoti veiklą ir ne mažiau kaip tris mėnesius pasiruošti pokyčiams.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos yra pasirašiusios Ūkio ministerijos ir Teisingumo ministerijos inicijuotą Memorandumą dėl mažareikšmių ženklinimo neatitikimų. Už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą šios verslo priežiūros institucijos verslininkams nebeskiria baudų ir nebereikalauja iš prekybos išimti prekių ir jas iš naujo paženklinti perklijuojant etiketes.

Jau keletą metų Lietuvoje vykdoma ūkio subjektų veiklos priežiūros pertvarka. Reformos priemonėmis siekiama mažinti ūkio subjektams naštą, tenkančią atliekant priežiūros funkcijas, ir korupcijos prielaidas, užtikrinti, kad priežiūros reikalavimai būtų aiškūs, lengvai suprantami ir prieinami. 2013 m. apklausos duomenimis, 69 proc. apklaustų verslininkų teigia, kad pastaruoju metu teigiamai kinta inspektorių požiūris į verslą. Pagrindinis pertvarkos tikslas – priežiūros institucijos turi tapti verslo konsultantėmis, o ne baudėjomis.

Susipažinti su Lietuvoje vykdoma verslo priežiūros pertvarka, taikomomis priemonėmis, apklausomis galite www.ukmin.lt/web/lt/verslo_aplinka/verslo-prieziuros-reforma.

Pasiūlymai verslo priežiūros klausimais laukiami el. paštu [email protected].