BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija tapo Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Data

2019 01 01

Įvertinimas
0
EIM UZRASAS.jpg

Nuo 2019 m. sausio 1-osios Ūkio ministerija pakeitė pavadinimą ir po reorganizacijos tapo Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Šiuo pakeitimu siekiama kurti modernų valstybės požiūrį ir atkreipti dėmesį į šiuolaikišką ekonominių procesų reguliavimą, o visų pirma – į inovacijas, kurios sudaro svarbų pagrindą valstybės ekonomikos augimui. Ministerija pernai tapo vienvalde inovacijų politikos formuotoja – jai patikėta skaitmeninės ekonomikos politika ir šalies informacinių išteklių konsolidacija. Be to, naujasis pavadinimas tiksliau reprezentuos ministerijos veiklos sritį, pobūdį ir pagrindinius tikslus, taip jos pavadinimas bus labiau suprantamas tarptautinei bendruomenei.

„Ministerijos vaidmuo ir struktūra neatitiko šiuolaikinės ekonomikos keliamų iššūkių, todėl ministerijoje atlikta reorganizacija siekiant stiprinti tas sritis, kurios artimiausioje ateityje privalo tapti šalies ekonomikos varikliu: inovacijų, skaitmeninės ekonomikos, pramonės, eksporto, investicijų. Atsižvelgiant į šiuos procesus ministerijos pavadinimo keitimas nėra pats svarbiausias veiksmas, tačiau jis atskleidžia ministerijos virsmą į modernią viešojo administravimo instituciją ir tiksliau atspindi ministerijos kuruojamas viešojo valdymo sritis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų  ministras Virginijus Sinkevičius.

Vyriausybės įstatymo pataisas, kuriomis pakeistas Ūkio ministerijos pavadinimas į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, Seimas priėmė pernai spalį.