BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerija už patrauklias verslo idėjas ir ekonomines įžvalgas magistrams įteiks apdovanojimus

Data

2014 10 07

Įvertinimas
0
EK_svietimasjpg.jpg

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Apdovanojimus šių darbų studentams įteiks ūkio ministras Evaldas Gustas per susitikimą su laimėjusių darbų autoriais ir jų vadovais.

Iš mokslo, verslo ir valstybės institucijų atstovų sudaryta komisija pirmą vietą skyrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistrei Ievai Macijauskytei ir jos darbo vadovui dr. doc. Aidui Vasiliui Vasiliauskui už magistro darbą „Taupiosios logistikos (Lean Logistics) principų taikymo Lietuvos transporto įmonėse galimybių tyrimas“. Magistro darbe pateikiamas koncepcinis taupiosios logistikos principų taikymo transporto bendrovėse modelis, kuris galėtų padėti Lietuvos transporto bendrovėms įvertinti bendrovių esamą situaciją ir parodytų galimą veiklos efektyvinimo kryptį, siekiant mažinti sąnaudas ir didinti konkurencinį pranašumą.

Antrą vietą laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistrė Alina Kvietkauskienė ir jos darbo vadovas prof. habil. dr. Aleksandras Vytautas Rutkauskas už magistro darbą „Tvarios investicijų grąžos projektavimas finansų rinkose“. Darbe yra sukurtas modelis finansinių rinkų atrankai ir tolesniems investiciniams sprendimams priimti naudojantis adekvataus portfelio teorija. Taip pat testuojamas adekvataus portfelio modelis, naudojantis rinkų istoriniais duomenimis.

Trečią vietą komisijos nariai skyrė Klaipėdos universiteto magistrei Indrei Jucikei ir jos darbo vadovei dr. doc. Tatjanai Paulauskienei už magistro darbą „Gamtinių sorbentų panaudojimas žaliavinės naftos ir dyzelino surinkimui nuo vandens paviršiaus“. Darbe analizuojamos Lietuvoje išgaunamų gamtinių sorbentų panaudojimo naftos produktams surinkti nuo vandens paviršiaus galimybės. Tyrimo rezultatai leidžia sukurti naują produktą, kuris būtų paklausus visame Baltijos jūros regione.

Komisijos pirmininkas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus linkėjo magistrams materializuoti savo verslo idėjas, kurios vėliau neštų visai Lietuvai ekonominę naudą, ir davė patarimą: „Geriausių darbų autoriams siūlyčiau laimėtus piniginius prizus investuoti į savo verslo idėją. Šis laimėjimas – tai įrodymas, kad einate teisingu keliu.“

Pirmos vietos laimėtojui bus skirta 5 000 Lt, antros – 3 000 Lt ir trečios – 2 000 Lt. Laimėjusio darbo autoriui skiriama 75 proc., darbo vadovui – 25 proc. premijos sumos.

Paraiškas dalyvauti konkurse iš viso pateikė 24 studentai. Aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrai.

Darbai buvo vertinami atsižvelgiant į jų pritaikomumą valstybės, ūkio srities ar įmonės mastu. Pagrindinis magistro darbų konkurso reikalavimas – darbų temos turėjo būti susijusios su ekonomikos augimu ir konkurencingumu.