BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerijoje aptariamos Lietuvos ir Kazachstano prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos

Data

2014 10 16

Įvertinimas
0
versloaplinkaiStock_000006849420XSmall.jpg

Š. m. spalio 17 dieną vyks dešimtasis Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Jame bus aptariamos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos transporto, energetikos, žemės ūkio ir kitose srityse.

Delegacijų vadovai – Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas ir Kazachstano finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Artemovna Koržova – pasirašys protokolą, kuriuo šalys susitars stiprinti bendradarbiavimą švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos, turizmo ir transporto infrastruktūros srityse.

Lietuva siūlo Kazachstanui glaudžiau bendradarbiauti ir vystant sveikatinimo ir SPA turizmą, aktyviau dalyvauti tarptautiniuose turizmo renginiuose. Šalys numato ir aukštųjų mokyklų platesnį ir aktyvesnį bendradarbiavimą, didesnį studentų mobilumą tarp Lietuvos ir Kazachstano.

Dešimtajame Tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdyje taip pat bus keičiamasi patirtimi žemės ūkio, pramonės ir vartotojų teisių srityse. Šiandien, dieną prieš posėdį, vyksta ekspertų konsultacijos.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 metais Kazachstanas iš 191 Lietuvos užsienio prekybos partnerio pagal prekybos apyvartą buvo 21-oje, pagal eksportą – 16-oje, o pagal importą – 22-oje vietoje. Per 2014 metų pirmąjį pusmetį iš 185 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą ir eksportą Kazachstanas buvo 17-oje, pagal importą – 18-oje vietoje.

2014 metų pirmajame pusmetyje, palyginti su 2013 metų tuo pačiu laikotarpiu, prekių apyvarta su Kazachstanu sudarė 1,3 mlrd. litų ir padidėjo 69 procentais, eksportas – 628,5 mln. Lt ir sumažėjo procentu, o importas – 687 mln. litų ir padidėjo beveik 5 kartus. Importo augimą lėmė daugiau nei šešis kartus padidėjęs įvežamos žalios naftos kiekis. Žalia nafta 2014 metų pirmąjį pusmetį sudarė 93 proc. viso Lietuvos importo iš Kazachstano.