Ūkio ministerijoje dirbę „Kurk Lietuvai“ dalyviai pristatė savo darbo rezultatus
Data
2014 05 06
Įvertinimas

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas dalyvavo Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ dalyvių, dirbusių Ūkio ministerijoje, projektų pristatyme. JPP „Kurk Lietuvai“ dalyviai pristatė savo pasiekimus dirbant socialinio verslo skatinimo srityje ir efektyvinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nacionalinio koordinacinio centro Lietuvoje veiklą.
Ūkio ministras E. Gustas padėkojo visiems dalyviams už atliktą darbą ir pasidžiaugė, kad dalis JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvių renkasi būtent Ūkio ministeriją norėdami pritaikyti savo žinias praktikoje ir idėjomis prisidėti prie modernesnės ateities kūrimo.
Nuo 2014 m. sausio mėn. iki 2014 m. gegužės mėn. Ūkio ministerijoje dirbo 4 jaunuoliai. Planuojama, kad iš 2014–2015 m. būsimo dalyvių dvidešimtuko Ūkio ministerijoje savo profesinę ir darbinę patirtį pritaikys 9 jaunuoliai.
Justina Šemetaitė, įgijusi kūrybinio rašymo bakalauro laipsnį Jungtinės Karalystės Halo universitete ir Grinvičo universitete (Hull University & Greenwich University) ir tarptautinės leidybos magistro laipsnį Londono Sičio universitete (City University London), ir Imantas Bernotas, Jungtinėje Karalystėje Niukaslo universitete įgijęs politikos bakalauro laipsnį, gilinosi į socialinio verslo vystymo aktualijas Lietuvoje.
Dirbdami Ūkio ministerijoje jaunuoliai ne tik prisidėjo prie įvairių iniciatyvų, susijusių su socialinio verslo problematikos viešinimu, bet ir dalyvavo rengiant socialinio verslo koncepciją, kuri padės pagrindus tolesnei socialinio verslo plėtrai Lietuvoje, leis identifikuoti prioritetines sritis, prisidės prie socialinio verslo sampratos vienodinimo valstybės institucijose ir socialinio verslo bendruomenėse.
Pasak J. Šemetaitės, socialinis verslas yra itin svarbus novatoriškas būdas siekti tolesnio Lietuvos vystymosi, nes leidžia padidinti užimtumą ir kurti naujas, ilgalaikes darbo vietas, lanksčiai reaguoja į rinkos pokyčius ir yra tvaresnis nei tradicinis verslas. Socialinis verslas švelnina socialinę atskirtį ir sprendžia aplinkosaugos problemas, mažina pašalpoms skirtas biudžeto lėšas, sudaro galimybes kurti inovatyvius socialinių, ekonominių ir aplinkosaugos problemų sprendimus įvairiose srityse.
„Lietuvos verslumo rodikliai iliustruoja sparčiai gerėjančius žmonių gebėjimus ir augantį žinių bagažą, tad sukūrus palankią socialinio verslo sistemą, kuri galėtų sudominti pradedančiuosius verslininkus, galima tikėtis pažangaus socialinio verslo augimo“, – teigia I. Bernotas.
Akvilė Striaukaitė, kuri Jungtinėje Karalystėje įgijo teisės bakalauro laipsnį Kembridžo universitete, ir Indrė Dūdėnaitė, Oslo universiteto tarptautinės viešosios teisės magistrė, Ūkio ministerijoje vykdė projektą „EBPO Nacionalinio koordinacinio centro atnaujinimas“. Per šį projektą, įvertinus užsienio šalių nacionalinių koordinacinių centrų modelius ir pagrindines funkcijas, buvo parengtos Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro veiklos gairės. Taip pat „Kurk Lietuvai“ projekto dalyvės, remdamosi pažangiausių užsienio šalių modeliu, pasiūlė Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro funkcinę struktūrą.
Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro paskirtis – didinti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijų daugiašalėms įmonėms veiksmingumą Lietuvoje. Aktyvią veiklą vykdantis Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras galėtų prisidėti prie sėkmingų ir sklandžių derybų dėl Lietuvos narystės EBPO.
JPP „Kurk Lietuvai“ – pirmoji profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo Lietuvoje programa, skirta Lietuvos piliečiams, baigusiems aukštojo mokslo studijas užsienyje. JPP „Kurk Lietuvai“ suteikia galimybę jauniems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti kuriant modernios Lietuvos ateitį. Šią programą inicijavo Ūkio ministerija, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Versli Lietuva“.
Prie programos įgyvendinimo šiuo metu prisideda įvairios ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir kitos viešojo sektoriaus institucijos. 12 programos mėnesių 20 JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvių kas 4 mėnesius rotacijos principu dirba skirtingose viešojo sektoriaus institucijose gilindamiesi į Lietuvos įvaizdžio gerinimo, konkurencingumo didinimo, verslumo skatinimo, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo ir su jais susijusius klausimus.