BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerijoje vykusiame seminare – galimybė Lietuvos verslui sustiprinti partnerystę su Japonija

Data

2017 10 31

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Lietuvos verslui atsivėrė dar viena proga užmegzti naujų ir sustiprinti esamus ryšius su partneriais iš Japonijos, pritraukti daugiau Japonijos investicijų į Lietuvą, įgyvendinti žinomų Japonijos bendrovių užsakymus ir vykdyti bendrus projektus. Per šių metų spalio 30 dieną Ūkio ministerijoje vykusį Japonijos ir Europos verslo seminarą, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Japonijos verslo, mokslo, asociacijų ir valstybinių institucijų atstovai, buvo aptartos Lietuvos ir Japonijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės.

„Japonijos ir Europos verslo seminaras suteikė galimybę pasidalyti vertinga patirtimi, sudarančia palankias sąlygas Lietuvos ir Japonijos ekonomikos plėtrai. Seminaras taip pat skatino jo dalyvius keistis idėjomis, kurios gali tapti tolesniais veiksmais, leidžiančiais sėkmingai bendradarbiauti Lietuvos ir Japonijos verslui“, – sveikindama seminaro dalyvius kalbėjo ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.

Ūkio viceministrės teigimu, Japonija – moderniai besivystanti gilių tradicijų valstybė ir viena svarbiausių Lietuvos eksporto, turizmo ir mokslo bendradarbiavimo partnerių. Todėl per seminarą buvo siekiama dar labiau sustiprinti Lietuvos ir Japonijos partnerystę, ypač aukštųjų technologijų srityje.

L. Sabaitienė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje sukurtos aukštosios technologijos plinta visame pasaulyje ir kelia didžiausių Japonijos korporacijų susidomėjimą. „Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio šalių, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su trimis didžiausiomis Japonijos organizacijomis – Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūra, Japonijos mokslo ir technologijų agentūra, Japonijos mokslo skatinimo draugija“, – kalbėjo ūkio viceministrė.

Kalbėdama apie  investicijų skatinimą šalyje, ūkio viceministrė L. Sabaitienė vardydama šalies pranašumus minėjo, kad Lietuva gali Japonijos investuotojams pasiūlyti pažangių technologijų infrastruktūrą, kvalifikuotus, motyvuotus ir puikiai kelias užsienio kalbas mokančius darbuotojus, puikias sąlygas verslui augti.

Šių metų spalio 30 d. Ūkio ministerijoje vykusiame seminare dalyvius taip pat pasveikino Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, asociacijos „Investor‘s Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas. Seminare pranešimus skaitė VšĮ „Versli Lietuva“, „Investor‘s Forum“, „Infobalt“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

Seminarą organizavo Ūkio ministerija kartu su partneriais: Japonijos ambasada Lietuvoje, asociacijomis „Investor‘s Forum“ ir „Infobalt“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Versli Lietuva“.

Japonijos verslo delegacija, kurią sudaro bendrovių „Mitsubishi Financial Group Bank“, „Mitsubishi Corporation“, „Marubeni Europe“, „Kajima Europe Limited“, „Shimizu Corporation“, „Good Word Oy“, „Smitomo Corporation Europe“ atstovai, vakar lankėsi UAB „Viltechmeda“.

Japonijos verslo atstovai šiandien (spalio 31 d.) lankysis Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnyje, Sugiharos namuose, susitiks su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu.

2016 metais prekių apyvarta tarp Japonijos ir Lietuvos siekė 168 mln. eurų. Lietuvos prekių eksporto į Japoniją vertė 2016 m. išaugo 167 procentais – iki 130,1 mln. eurų, o importo vertė sudarė 37,9 mln. eurų.

Pagal bendrą Lietuvos eksporto struktūrą Japonija 2016 metais pirmavo tarp Rytų ir Pietų Azijos regiono šalių. 2016 metais Japonija buvo 22-a didžiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka.