BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerijos Investicijų skatinimo ir pramonės plėtros programai pritarė Vyriausybė

Data

2014 09 17

Įvertinimas
0
teisineiStock_000014459465Small.jpg

Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos parengtai Investicijų skatinimo ir pramonės plėtros 2014–2020 metų programai, kurioje numatyti investicijų skatinimo paslaugų, gamybos sektorių ir pramonės plėtros tikslai ir uždaviniai, vertinimo kriterijai.
 
„Šia programa bus siekiama didinti Lietuvos konkurencingumą – gerinti investicinę aplinką, vystyti laisvąsias ekonomines zonas ir pramonės parkus, skatinti pramonės ir paslaugų įmonių jungimąsi į tinklus ir pramoninį bendradarbiavimą ir užtikrinti efektyvesnį žaliavų ir energijos naudojimą“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. – Programos įgyvendinimas taip pat didins pažangiųjų technologijų produktų gamybą, studijų ir profesinio mokymo atitiktį darbo rinkos poreikiams, sukurs nuolat veikiančių žmogiškųjų išteklių kompetentingumo tobulinimo priemonių, prisidės skatinant įmones efektyviau naudoti žaliavas ir energiją.“

Pasak ūkio ministro, programos įgyvendinimui koordinuoti bus rengiamas programos įgyvendinimo veiksmų planas, kuriame bus nurodytos konkrečios priemonės. Artimiausiu metu iš institucijų, įstaigų ir verslo asocijuotų struktūrų bus sudaryta darbo grupė, kuri teiks pasiūlymus dėl programos įgyvendinimo veiksmų plano.

Vyriausybės patvirtintoje programoje yra numatyti tikslai dindinti tiesiogines investicijas gamybos ir paslaugų sektoriuose, modernizuoti, integruoti ir plėtoti pramonės parkus, aprūpinti Lietuvos verslą konkurencingais žmogiškaisiais ištekliais.

Įgyvendinant programą prioritetu bus laikomas Lietuvos subalansuotas regionų vystymasis modernizuojant pramonę ir didinant investicijas, verslas, kuriantis darbo vietas, reikalaujančias papildomų kompetencijų, arba kuriantis darbo vietas srityse, kuriose darbuotojų pasiūla yra didžiausia. Taip pat prioritetu bus laikomi moksliniai tyrimai ir jų plėtra, pažangiųjų technologijų naudojimas ir inovatyvių ir ekologiškų sprendimų taikymas, inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimas ir diegimas.

Ūkio ministerijai pasiūlymus rengiant programą teikė ūkio ministro įsakymu patvirtinta darbo grupė, sudaryta iš institucijų, įstaigų ir verslo asocijuotų struktūrų.