BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerijos siūlymu bus nustatytas aiškesnis pramonės parkų veiklos planavimas ir koordinavimas

Data

2014 09 03

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Vyriausybės posėdyje pritarta Ūkio ministerijos parengtam Investicijų įstatymo pakeitimo projektui, kuriame numatytas pramonės parko steigimo, veiklos ir valdymo reguliavimas, padėsiantis užtikrinti veiksmingą pramonės parkų veiklą.

Įsigaliojus Investicijų įstatymo pakeitimams, pramonės parkuose bus sudarytos geresnės sąlygos verslui – bus aiškesnis pramonės parkų veiklos planavimas ir koordinavimas. Nustatytas pramonės parkų teisinis reguliavimas leis sklandžiau pritraukti investicijų, kuriomis kuriamos naujos darbo vietos.

Investicijų įstatymo projekte, kurį patvirtino Vyriausybė, nustatyta pramonės parko sąvoka, taip pat kitos susijusios sąvokos, tokios kaip pramonės parko operatorius, pramonės parko įmonės. Taip pat nustatyti pramonės parko steigimo, veiklos ir investavimo principai, galimybė investuotojui pageidaujant savo lėšomis įrengti ir sutvarkyti infrastruktūrą laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose.

Pramonės parko steigimas bus inicijuojamas savivaldybės tarybos sprendimu, nes pramonei skirtų teritorijų planavimas, pramonės parkų steigimas pirmiausia yra susiję su žemės ir teritorijų planavimo dokumentų sprendimo klausimais, sąlygų verslui sudarymu ir šios veiklos skatinimu.

Pramonės parko veikla organizuojama ir investavimas pramonės parke atliekamas vadovaujantis konkrečiam parkui parengtu plėtros planu, kurį tvirtina Vyriausybės įgaliota institucija. Pramonės parkui parengtame plėtros plane turi būti nurodyti plėtros tikslai, uždaviniai ir vertinimo kriterijai. Taip pat nustatyti pramonės parko operatoriaus atrankos ypatumai, atsakomybės, sprendimų priėmimo ir kiti veiklos aspektai, sąlygos pramonės parke veikti kitiems ūkio subjektams.

Vyriausybės patvirtintas reguliavimas bus taikomas tiek esamiems, tiek naujai steigiamiems pramonės parkams. Artimiausiu metu Investicijų įstatymo pakeitimo projektas bus pateiktas svarstyti Seimui.

Su Investicijų įstatymo pakeitimais galite susipažinti adresu http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=252975&p_fix=n&p_gov=n.