BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ūkio ministerijos skirta parama padeda įmonėms plėsti tyrimų ir gamybos infrastruktūrą

Data

2014 02 28

Įvertinimas
0
dsc_0450.jpg

Šiandien UAB „Šviesos konversija“ atidarė naują gamybos pastatą, pritaikytą bendrovės vykdomiems tyrimams, technologinei plėtrai ir lazerinių technologijų gamybai. Projektui įgyvendinti pagal Ūkio ministerijos Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos priemonę „Intelektas LT+“ buvo skirta 4,2 mln. litų.

„Priemonės „Intelektas LT+“ lėšomis įmonėms buvo sudaryta galimybė sukurti ir išplėtoti mokslinių tyrimų bazes, kurios leistų įmonėms kurti naujus ar tobulinti esamus produktus. Moksliniai tyrimai verslo srityje svarbūs norint didinti savo įmonių konkurencingumą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė UAB „Šviesos konversija“ projekto „Lazerių technologijų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) infrastruktūros sukūrimas“ įgyvendinimo metu išplėtė mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros pajėgumus ir modernizavo patalpas – jos pritaikytos bendrovės vykdomiems tyrimams, technologinei plėtrai ir lazerinių technologijų gamybai. Galutinis lazerių surinkimas vyksta kontroliuojamose aukšto lygio švaros patalpose, kur palaikoma pastovi temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Taip pat įmonė įsigijo naujausios įrangos, optimizavo gamybos procesus.

UAB „Šviesos konversija“ direktoriaus pavaduotojas Donatas Podėnas pripažįsta, kad įmonė projektą būtų vykdžiusi ir savo pajėgomis, tačiau, negavus ES struktūrinių fondų paramos, projekto įgyvendinimas būtų užtrukęs kur kas ilgiau. Šiuo atveju laikas yra svarbus konkurencingumo kriterijus pasaulyje.

Numatoma, kad įgyvendinus projektą bendrosios įmonės pardavimų pajamos išaugs nuo 17,6 mln. litų 2008 m. iki 65 mln. litų 2017 metais. Atitinkamai darbo našumas išaugs 74 proc., eksporto apimtys sudarys 99,5 proc. įmonės apyvartos, o sukuriama pridėtinė vertė, tenkanti vienai darbo valandai, išaugs nuo 131 lito 2008 metais iki 250 litų 2017 metais.

2012-aisiais UAB „Šviesos konversija“ baigė įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą „Lazeriai oftalmologinei chirurgijai“. Šis projektas itin reikšmingas, nes jį įgyvendinant pagal įmonės įsisavintas lazerines technologijas sukurtas naujas inovatyvus produktas – femtosekundino lazerio, tinkamo akies ragenos lopo atpjovimo operacijoms, prototipas. Šį prietaisą galima pritaikyti lazeriniam retinopatijos gydymui ir ragenos persodinimo operacijoms. Projektas buvo finansuotas pagal Ūkio ministerijos ES paramos priemonę „Intelektas LT“, jo vertė – daugiau kaip 2,75 mln. Lt, beveik pusę šios sumos sudarė ES paramos lėšos.

Femtosekundiniai lazeriai nuo kitų skiriasi galimybėmis atlikti preciziškai tikslius pjūvius. Šių lazerių poveikis labai trumpas ir tikslus, todėl galima išvengti netikslių pjūvių ar aplydytų pjūvio kraštų. Šiuo metu UAB „Šviesos konversijos“ lazeriai naudojami ne tik moksliniais tikslais, bet ir gamybai. Pavyzdžiui, pasitelkiant šiuos lazerius gaminamos itin mažos mikroschemos, kurias naudojant pjaunamos silicio plokštelės.

Iš viso Ūkio ministerija jau skyrė beveik 23 mln. Lt lazerių technologijoms ir įmonių infrastruktūrai tobulinti, naujų lazerių pardavimų rinkų plėtrai, techninių galimybių studijoms parengti, lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteriui įkurti ir jo tarptautiniam konkurencingumui didinti. Šia parama pasinaudojo tokios įmonės kaip UAB „Brolis semiconductors“, UAB „Altechna“, VšĮ Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, UAB „Ekspla“ ir kt.